Głosuj, wybieraj, zmieniaj dzielnicę!

bo did

bo did
Projekty zmieniają oblicze dzielnicy         (fot. kod)

141 projektów do Budżetu Obywatelskiego – tyle projektów do wyboru mają gdynianie. Wśród tej puli nie brakuje oczywiście pomysłów z naszej dzielnicy.
Na dzielnicę, której mieszkańcy okażą się najbardziej aktywni, czeka nagroda. Z kasy miasta zostanie zrealizowany tam dodatkowy projekt. Będzie to pierwszy z tych, które nie zmieszczą się w puli środków Budżetu Obywatelskiego. W tym roku po raz pierwszy, decyzją władz miasta, przygotowano taki bonus dla mieszkańców dzielnicy, w której frekwencja w BO będzie najwyższa.
Tegoroczna edycja gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego jest trzecią, w której gdynianie mogą wskazywać projekty do realizacji w ich dzielnicach. Rosnąca frekwencja to dowód na to, że ta forma decydowania o zmianach w naszym najbliższym otoczeniu uznana została za skuteczną.
W tym roku do rozdysponowania w całym mieście jest dokładnie 5203543,65 zł. Spośród 141 projektów, na realizację których ta kwota zostanie przeznaczona, 8 dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 17 estetyzacji, 55 inwestycji i remontów, a 61 rekreacji.
Głosowanie, tak jak w latach ubiegłych, odbywa się na stronie bo.gdynia.pl. Tak jak w roku 2015 można wskazywać projekty z jednej dzielnicy – i nie musi to być dzielnica, w której mieszkamy. Sam jednak wybór przebiega według nowych zasad. Każdy z głosujących po wejściu na stronę bo.gdynia.pl i przejściu do podstrony głosowania wskaże maksymalnie pięć projektów, które chce poprzeć, a następnie uszereguje je od najważniejszego do najmniej istotnego.
Głosuj, nawet jeśli nie masz dostępu do internetu. Osoby, które nie mają własnego komputera lub nie dysponują dostępem do sieci mogą oddać swój głos w Budżecie Obywatelskim w następujących miejscach: Laboratorium Innowacji Społecznych – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 (budynek IVA, u zbiegu z ul. Stryjską), Urząd Miasta Gdyni – al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, siedziby rad dzielnic, Gdynia InfoBox – ul. Świętojańska 30, Centrum Aktywności Seniora – ul. 3 Maja 27-31, miejskie kluby seniora, filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, MOPS, ul. Grabowo, Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja. Głosowanie jest możliwe w godzinach pracy placówek i instytucji.
Przez cały czas trwania głosowania grupy wolontariuszy odwiedzają organizacje oraz kluby zrzeszające osoby starsze i niepełnosprawne. W weekendy głosować można w mobilnych punktach w gdyńskich centrach handlowych, które włączyły się w akcję: Riviera, Klif, Szperk, Batory, Tesco Chylonia oraz Centrum Kultury i Rozrywki Gdynia Waterfront.
Z Dąbrowy zakwalifikowało się 7 projektów. Kwota na dzielnicę to 274301 zł.
Pierwszy projekt na liście to wykonanie nawierzchni bitumicznej parkingu i remont chodnika (200000 zł). Kolejne – montaż urządzeń rekreacyjnych przy ul. Migdałowej o pow. 200 m kw. (82100 zł), budowa boiska do siatkówki plażowej (36500 zł), rozbudowa terenów sportowych w ZS nr 14 – skok w dal (55000 zł), Street Workout Park (64532 zł), rozbudowa placu zabaw przy ul. Szafranowa/Rdestowa i budowa urządzeń linowych dla starszych dzieci i młodzieży (55000 zł), modernizacja nawierzchni placu zabaw przy ZWE nr 1 Gdynia (71340 zł).
(kod)