Wrócił ruch dwukierunkowy na Sobieskiego

sobieskiego

sobieskiego
Z Moreny jeździ się już trochę sprawniej… Fot. t

Od 11 października wrócił ruch dwukierunkowy na ul. Sobieskiego, pomiędzy ulicami Traugutta i Smoluchowskiego. Realizacja tej inwestycji wiązała się z wieloma trudnościami, na które składały się liczne kolizje z infrastrukturą podziemną, niesprzyjające warunki pogodowe oraz powódź z 14 lipca.
Podczas ubiegłotygodniowych prac bitumicznych wystąpił problem niedostosowania rzędnej nawierzchni do poziomu włazów studni w jezdni.
– W minionym tygodniu wykonaliśmy ponowną regulację włazów oraz odtworzyliśmy nawierzchnię w tych miejscach. Wykonanie robót nieszczęśliwie zbiegło się z gwałtownym pogorszeniem warunków atmosferycznych. W związku z tym, konieczne będą prace poprawkowe, które zostaną zrealizowane w ramach gwarancji, jeszcze w tym roku, o ile pogoda na to pozwoli. W wypadku niekorzystnych warunków pogodowych podczas miesięcy zimowych, prace przeprowadzone będą wiosną przyszłego roku – mówi Małgorzata Nowakowska, rzecznik firmy EUROVIA POLSKA.
Realizacja prac nie będzie się wiązała z poważnymi utrudnieniami w ruchu.
Przywrócenie ruchu dwukierunkowego w ul. Sobieskiego nie kończy inwestycji. Do połowy października wykonywane są roboty wykończeniowe chodników na odcinku od ul. Traugutta do ul. Smoluchowskiego oraz montaż odwodnienia jezdni na ul. Cygańska Góra (na czas prowadzenia prac zostanie ona zamknięta na odcinku między ul. Sobieskiego a ul. Smoluchowskiego). W czasie prac ruch pomiędzy ulicami Sobieskiego i Smoluchowskiego odbywać się będzie ul. Jarową. Do końca października natomiast będzie remontowany odcinek ul. Sobieskiego od Pomorskich Szkół Rzemiosł do skrzyżowania z ul. Wagnera. Będzie tam obowiązywał ruch wahadłowy sterowany ręcznie.
(tg)