Grand Prix na Karwinach

bieg

bieg
Druga edycja Grand Prix Trójmiasta swój start miała na naszej dzielnicy, przy wejściu do lasu od ul. Nałkowskiej. Była to nie lada gratka dla wszystkich pasjonatów nordic walking oraz biegania.
Tego samego dnia odbył się również Puchar Gdyni, w którym wziąć udział mogły dzieci w każdym wieku. Celem imprezy była popularyzacja biegów wśród dzieci i młodzieży oraz W biegach mogły brać udział osoby bez przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportu wytrzymałościowego. W zawodach można było wystartować tylko w jednym biegu zgodnie ze swoim wiekiem. O przynależności do danej kategorii wiekowej decydował rok urodzenia.
We wszystkich kategoriach (co nie dotyczyło tylko kategorii specjalnej „maluch z rodzicem”), każdy zawodnik musiał wystartować sam, bez pomocy i obecności na trasie rodzica, czy opiekuna. Kategoria specjalna „maluch z rodzicem” miała charakter rekreacyjny, gdzie nie przewidziano nagród za zajęte miejsca, a jedynie pamiątkowy medal za uczestnictwo w biegu.
W nagrodę każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Pierwsze trójki (oprócz wspomnianej kategorii „maluch z rodzicem”) dostały puchary.
Patronat honorowy objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Polski Komitet Olimpijski.
Dodać należy, że to nie pierwsza tego rodzaju impreza, która odbywa się na terenie naszej dzielnicy. Wcześniej zawodnicy tłumnie brali udział w biegach przełajowych przez las po hasłem „Karwiny biegają”.

(kod)