Unihokej łączy dzieci

unihokej

unihokej
Dziewczyny odniosły kolejny sukces! (fot. ZS nr 14)

Wielki finał Ogólnopolskiego Turnieju „Unihokej Łączy Dzieci” odbył się w Katowicach. Wystąpiło po 16 drużyn dziewcząt i chłopców z całej Polski, które wywalczyły sobie prawo gry w finale w 4 turniejach eliminacyjnych! Na tym tle świetnie wypadły zawodniczki z Dąbrowy.
– Dziewczynki z naszej szkoły podczas eliminacji w Rumi zajęły „dopiero” 3 miejsce i chyba nikt się nie spodziewał, że w Katowicach zajdą tak daleko! – relacjonuje trener Paweł Ludwichowski.
Zespół prowadzony przez Pawła Ludwichowskiego i Annę Raczkowską sensacyjnie wygrał 3 mecze w grupie, dzięki czemu stanął przed szansą awansu do wielkiego finału. Spotkanie półfinałowe z Niechanowem stało na bardzo wysokim poziomie. Oba zespoły wiedziały jak wysoka jest stawka i starały się odnieść zwycięstwo.
– Nasze dziewczęta zagrały perfekcyjnie i pokonały rywalki 3-1- dodaje trener. – W finale czekała na nas drużyna Dzikich Gęsi Zielonka, która wydawała się być pewnym faworytem spotkania. Przeciwniczki były od nas dużo starsze i silniejsze, ale my zagraliśmy bardzo mądrze taktycznie, nadrabiając braki fizyczne sprytem i walecznością. W regulaminowym czasie gry był remis 1-1 i o zwycięstwie w całym turnieju musiały zadecydować rzuty karne. W tych okazały się być lepsze rywalki, a nam pozostał smutek i równocześnie wielka radość, że udało nam się zajść tak daleko i zdobyć srebrne medale.
SP nr 47 wystąpiła w składzie: Paulina Madej, Ola Tarnowska, Natalia Łajewska, Weronika Kozłowska, Martyna Grądzka, Marta Słówko, Agata Poręba, Wiktoria Ronowska, Ola Krauza, Patrycja Kozakiewicz, Zuza Kiełbicka, Julia Narewska oraz Marysia Sadowska i Cecylia Chomnicka.
– Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta na zajęcia unihokeja – zachęca trener Ludwichowski. – Jest to dyscyplina sportu bardzo popularna w naszej szkole. Możemy się pochwalić wieloma sukcesami na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej!
W ubiegłym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 47 wywalczyła srebrne medale Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek. Z medalem tego samego koloru wróciła z międzynarodowego turnieju unihokeja w Szwecji. Z jeszcze większym sukcesem wróciły z Falun gimnazjalistki, które w swojej kategorii wiekowej okazały się najlepsze. Absolwentka szkoły, Weronika Grądzka w maju tego roku uczestniczyła w Mistrzostwach Świata Juniorek, które odbywały się w Kanadzie. Tam wraz z Reprezentacją Polski wywalczyła świetne 6 miejsce na świecie.
Zajęcia unihokeja prowadzą: Paweł Ludwichowski – trener Reprezentacji Kobiet, trener Akademickiej Reprezentacji Polski, wielokrotny Mistrz Polski z klubem ENERGA Olimpia Osowa oraz Anna Raczkowska – trzykrotna Mistrzyni Polski Kobiet z klubem ENERGA Olimpia Osowa, wielokrotna reprezentantka Polski Juniorek i Seniorek, trenerka wicemistrzyń Polski w kategorii młodziczek – SP 47 Gdynia.
(kod)