Wolontariusz Roku 2016

Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1, Maja Trzeciak z klasy V e, została „Wolontariuszem Roku 2016” Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest osobom, które swój czas i serce poświęcają potrzebującym dzieciom, podopiecznym hospicjum.
– Maja nie jest sama, działa wspólnie z koleżankami z klasy – Igą, Zuzią, Marysią i Emilką – mówi Małgorzata Zmysłowska, wychowawczyni i opiekunka wolontariatu. – Razem stanowią doskonały team, wspierany również przez rodziców.
Dziewczyny są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc: na kiermaszach, zbiórkach pieniędzy, biegach i meczach charytatywnych. Maja, laureatka nagrody „Wolontariusz Roku”, to doskonała organizatorka, która ma niezwykły dar angażowania rówieśników i dorosłych do działań charytatywnych. Przy okazji udziela się innym jej radość, uśmiech i poczucie humoru. Jako jedynej spośród niepełnoletnich, akcyjnych wolontariuszy PHD, za zgodą psychologa, pozwolono jej na bezpośredni kontaktu z podopiecznymi. Maja zaprzyjaźniła się z Zuzią, nieuleczalnie chorą dziewczynką.
– Nasze wolontariuszki: Maja Trzeciak, Iga Rajchowska, Zuzia Dąbrowska, Marysia Łapińska i Emilka Zaleska to dzielne dziewczyny, które mogą być wzorem nie tylko dla rówieśników ale także dla dorosłych. – dodaje Małgorzata Zmysłowska. – Wolontariat, w którym działają, związany jest bowiem z dziećmi i rodzinami w najtrudniejszej życiowej sytuacji. Dzięki staraniom Mai i innych wolontariuszy, na twarzach podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci pojawiają się uśmiechy i jest to chyba najcenniejsza nagroda za wolontaryjną pracę.
Podczas uroczystej Gali Wolontariatu, która odbyła się 18 lutego w Ratuszu Staromiejskim, Maja Trzeciak otrzymała główne wyróżnienie Człowiek Człowiekowi Człowiekiem „Wolontariusz Roku 2016”, a wszystkie dziewczynki razem z rodzicami i wychowawczynią Małgorzatą Zmysłowską, otrzymały statuetkę „Super Wolontariusza”. Również tego dnia, podczas uroczystości, przekazano ponad 400 cudownych serduszek, wykonanych przez uczniów „Jedynki” w ramach akcji „Serce dla Hospicjum”. Wolontariuszki z klasy 5e: Maja, Iga, Zuzia, Emilka i Marysia, osobiście wręczą serduszka podopiecznym pomorskiego hospicjum.
(tg)