Medale w Grand Prix dzielnic Gdańska

21 maja zainaugurowany zostanie w Kokoszkach tegoroczny cykl Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Internetowe zapisy ruszyły już 12 marca. W tym roku po raz pierwszy udział w biegu głównym na dystansie 5 km będzie płatny. W zamian za 10 zł wpisowego uczestnicy będą mogli liczyć na pamiątkowe medale.
Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska to impreza sportowa skierowana do wszystkich mieszkańców Gdańska i okolic. Zawody mają formę cykliczną i odbywają się od maja do października w różnych dzielnicach Gdańska. Podczas każdej edycji dla biegaczy przygotowywane są zróżnicowane technicznie trasy.
Zawsze mierzą one w granicach 5 km. Jest to dystans Biegu Głównego przeznaczony dla biegaczy dorosłych. Dystanse dla dzieci i młodzieży są zmienne w zależności od edycji, jednak zawsze mieszczą się w przedziale 900 m – 1300 m. 400 m wynosi dystans w „biegu malucha”.
W tym roku cykl będzie liczył pięć odsłon. Grand Prix rozpocznie się 21 maja w dzielnicy Kokoszki-Kiełpino Górne, a zakończy 24 września na Żabiance. W międzyczasie zawody zorganizują dzielnice Zaspa Młyniec, Wrzeszcz Górny oraz Siedlce. Po raz pierwszy w 5-letniej historii cyklu udział w zawodach będzie płatny. W tym roku opłata startowa za jeden bieg wyniesie 10 zł na trzy dni przed danym etapem. Opłata startowa w dniu startu, w biurze zawodów wyniesie 20 zł. W zamian zawodnicy po każdym biegu otrzymają jednak pamiątkowy medal, który będzie elementem pięcioczęściowej układanki.
– Z roku na rok staramy się rozwijać, ulepszać i sprawiać, by impreza była jak najbardziej atrakcyjna dla biegaczy. W celu poprawy i weryfikacji liczby startujących zawodników, postanowiliśmy wprowadzić minimalną opłatę startową. Do tej pory spora część osób zapisywała się na bieg i nie stawiała się na starcie, co generowało dla nas niepotrzebnie dodatkowe koszty – wyjaśnia powody zmian Katarzyna Ratajczyk, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2017.
Dla osób, które zapiszą się i wniosą opłatę za wszystkie 5 etapów z góry przewidziana jest zniżka. W tym przypadku opłata wynosi 40 zł. Wszystkie Biegi Młodzieżowe pozostają bezpłatne.
– W tym roku priorytetem jest ulepszenie tras wszystkich biegów. Chcemy, aby była jak najbardziej przyjazne i dokładnie wymierzone. Zależy nam, aby startujący zawodnicy mogli bić swoje rekordy – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2017.W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, baton regeneracyjny, butelka wody oraz kupon do losowania.
Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, kupon do losowania, butelka wody. Pakiety w zależności od etapu mogą być wzbogacone o dodatkowe gadżety, o czym organizatorzy będą informować na bieżąco.
Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.bieginadzielnicach.pl. Organizatorem imprezy jest Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańska, a poszczególne biegi wspierane są przez Rady Dzielnic. Sponsorami i partnerami cyklu są m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki i Miasto Gdańsk.
(g)