Choinkowe porządki

Odbiór poświątecznych drzewek rozpoczął się 3 stycznia. Należy pozostawić je obok altan śmietnikowych lub w miejscach gromadzenia, które wskaże administrator budynku. Jest też sposób na choinki w doniczkach.
– Prosimy mieszkańców o pozostawianie choinek obok altan śmietnikowych lub pojemnika, jeśli przy danej nieruchomości nie ma altany. Nigdy nie wyrzucajmy małych czy dużych drzewek bezpośrednio do pojemników na bio (brązowych). To bardzo utrudnia odbieranie odpadów oraz pracę Zakładu Utylizacyjnego w Szadółkach – informuje Cyprian Maciejewski, Wydział Gospodarki Komunalnej.
Odbiór choinek w Gdańsku potrwa od 3 stycznia do 28 lutego 2022 i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Choinki nie mogą mieć już żadnych ozdób i nie powinny być pakowane w worki foliowe lub kartony. W zabudowie jednorodzinnej choinki będą zabierane zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów bio, a w zabudowie wielorodzinnej – wraz z odbiorem odpadów zielonych lub poprzez odrębne, specjalne wyznaczone do tego celu kursy. Dodatkowe informacje na stronie internetowej Czyste Miasto Gdańsk.
Choinki w donniczce można bezpośrednio przekazać do Zakładu Utylizacyjnego i pozostawić u ochrony zakładu.
– Warunek przyjęcia choinki jest jeden: musi być w donicy – podkreśliła Oliwia Wołosiuk z Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. – Nasi specjaliści ocenią czy takie drzewko ma szansę się przyjąć w szkółce, jeśli tak, trafi do naszej wypożyczalni choinek w przyszłym roku.
mat. prasowe
fot. D. Paszliński/gdansk.pl