Jak co roku ruszyła kolejna edycja loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Pamiętajmy że rozliczając podatek w naszym mieście nie tylko inwestujemy w jego rozwoju i mieszkańców, ale mamy też szansę wygrać atrakcyjne nagrody. W loterii można się rejestrować do 16 maja.
Co roku gdynianie mają realny wpływ na rozwój miejsca, w którym żyją. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, że rozliczają swój PIT w Gdyni. To sposób na wspólne budowanie przyszłości miasta. Dzięki temu samorząd może inwestować m.in. w nowoczesny transport, oświatę, kulturę, sport, infrastrukturę czy ochronę zdrowia.
Mieszkańcy mają jeszcze jeden powód, dla którego warto rozliczyć się w Gdyni. Każdy, kto złoży deklarację podatkową w naszym mieście, może wziąć udział w loterii z cennymi nagrodami. Średnia kwota „z jednego podatnika”, która wpływa do budżetu, wzrosła od momentu jej wprowadzenia o ponad 23% (z 2189 do 2705 zł).
Do udziału w ubiegłorocznej edycji loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” zgłosiły się 13 153 osoby. Najchętniej uczestniczyli w niej mieszkańcy w wieku od 26 do 35 lat. Było ich 4176. Spośród wszystkich uczestników aż 1088 osób rozliczyło się w Gdyni po raz pierwszy.

Loteria ruszyła

Tegoroczna edycja loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” ruszyła we wtorek, 1 marca. Tradycyjnie do wygrania są atrakcyjne nagrody:

samochód osobowy marki Suzuki Swift z napędem hybrydowym,
dwa rowery miejskie Baltica Gdynia,
dwa czterodniowe karnety na Open’er Festival 2022,
pięć zestawów wakacyjnych „I love Gdynia” – każdy z nich składa się z leżaka, torby na zamek, czapki z daszkiem, butelki i ręcznika plażowego.
Do rozliczenia podatku w Gdyni i udziału w loterii zachęcają ambasadorzy kampanii. Tym razem są to Barbara Szparagowska i Leszek Jędrasik – gdyńscy przedsiębiorcy, właściciele kawiarni „Black and White Coffee”.

Kto może wziąć udział w loterii?

Loteria jest skierowana do pełnoletnich mieszkańców, którzy rozliczyli podatek dochodowy za 2021 rok w jednym z dwóch gdyńskich urzędów skarbowych (osobiście lub przez internet) i wskazali w deklaracji Gdynię jako miejsce zamieszkania. Co ważne, nie trzeba być tu zameldowanym. Wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej www.pitwgdyni.pl. Trzeba w nim podać swoje dane osobowe oraz informację, gdzie został złożony PIT.

Rejestracja w loterii potrwa do 16 maja. Regulamin oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.pitwgdyni.pl. Pytania dotyczące loterii można także kierować na adres mailowy: info@pitwgdyni.pl.
Pomocą będą służyć również konsultanci, którzy pojawiają się w gdyńskich centrach handlowych. Z konsultacji mieszkańcy będą mogli skorzystać:
19 marca w Centrum Handlowym Batory,
26 marca w galerii handlowej Klif.

Z kolei we wszystkie soboty kwietnia oraz 1, 8 i 15 maja w godz. 12.00-17.00 konsultanci będą udzielać informacji w Centrum Handlowym Riviera. Tam też będzie można zobaczyć nagrodę główną – samochód osobowy marki Suzuki Swift.
mat. prasowe

fot. mat. prasowe