Do Szkoły Jadę Rowerem

Wystartował nowy projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych – „Do Szkoły Jadę Rowerem”. Jego celem jest zmiana nawyków transportowych oraz promowanie aktywności i ekologii.
Od poniedziałku (8.04) uczniowie gdyńskich szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w nowej kampanii pt. „Do Szkoły Jadę Rowerem”. Inicjatywa ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz ekologicznych form transportu poprzez podróże do i ze do szkoły.

Uczestnicy konkursu, korzystając z aplikacji „Aktywne Miasta”, mogą śledzić swoje postępy i zdobywać punkty za każdą podróż do szkoły rowerem, rowerem elektrycznym czy hulajnogą.
Pierwszym krokiem jest rejestracja, która rozpoczęła się 4 marca i potrwa aż do końca konkursu – do rywalizacji można dołączać przez cały czas. Sam konkurs realizowany jest w terminie od 8 kwietnia a 31 maja poprzez aplikację do rejestrowania przejazdów.
Rejestracja do konkursu odbywa się w dwóch etapach:
zgłoszenia szkolne, gdzie szkoły podają swoje dane i tworzą grupę rywalizacyjną,
zgłoszenia indywidualne uczniów, którzy dołączają do konkursu za pomocą hasła otrzymanego od koordynatora szkoły.
Nagrody przyznawane są zarówno indywidualnie, jak i dla szkół, co sprzyja zdrowej rywalizacji i promuje aktywność fizyczną wśród młodzieży.
Aplikacja „Aktywne Miasta” umożliwia nie tylko rejestrację przejazdów do i ze szkoły, ale także wszystkich innych aktywności rowerowych uczniów, bez ograniczeń co do liczby zarejestrowanych przejazdów.
Po Gdyni jadę rowerem
Do tegorocznej oferty projektów rowerowych Gdyńskiego Centrum Sportu poza „Do Szkoły Jadę Rowerem” należą także „Odprowadzam Sam”, „Do Pracy Jadę Rowerem”, „Rowerowy Maj” oraz rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Informacje o wszystkich z nich znaleźć można na stronie www.gdyniasport.pl w zakładce Projekty – Projekty Rowerowe, a także na stronie na Facebooku: www.facebook.com/PoGdyniJadeRowerem.