Rodzinnie i z uśmiechem

szkola

szkola
Dzieci nigdy się nie nudzą (fot. SP nr 20)

Balem maskowym uczciły maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 20 tegoroczny karnawał. Ale na tym nie koniec…
Pomysłowych kostiumów nie brakowało. Na balu pojawiły się księżniczki, piraci, Indianie i wiele innych, barwnych postaci. Ale bal był tylko ukoronowaniem różnych działań, które przez ostatnie tygodnie były prowadzone w „dwudziestce”.
Pedagogom zależało, by „okołoświąteczny” czas maluchy spędziły na wspólnej zabawie, w rodzinnej atmosferze. Niektóre klasy przygotowały jasełka lub spotkania wigilijne z rodzicami. Uczniowie klas drugich mogli wziąć udział w Rodzinnym Konkursie Plastycznym „Morska szopka betlejemska”. Pomysłem uczniów klasy IIc było zorganizowanie Rodzinnego Koncertu Świąteczno-Zimowego. Przy blasku świec, pięknie nakrytym stole i różnych słodkościach uczniowie wespół z nauczycielami stworzyli niepowtarzalny klimat do wspólnego spędzenia czasu.
Podczas tego spotkania wszyscy mogli zobaczyć występy dzieci oraz członków ich rodzin. Uczniowie śpiewali piosenki, tańczyli, grali na instrumentach perkusyjnych oraz czytali opowiadania o tematyce bożonarodzeniowej. Następnie zaprezentowały się dziewczynki, które były laureatkami szkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Świąteczno-Zimowej oraz reprezentowały „dwudziestkę” na szczeblu międzyszkolnym.
Najwspanialszym momentem tego wyjątkowego spotkania było obejrzenie i wysłuchanie prezentacji rodzinnych. W repertuarze pojawiły się kolędy i inne piosenki grane na skrzypcach, akordeonie oraz gitarach.
A już najbardziej chyba wzruszającym momentem była prezentacja wielopokoleniowa. To właśnie wtedy publiczność mogła usłyszeć pastorałkę wykonaną przez… babcię, mamę i dwoje wnucząt. Wspólne kolędowanie dopełniło wyjątkowej, rodzinnej atmosfery.
(kod)