Ciąg dalszy nastąpił…

chmiel

chmiel
Radna Małgorzata Chmiel chciałaby przekazać Czytelnikom Żabianki kilka informacji na tematy, których pilnuje od dawna i o których już wcześniej mówiła. Teraz ciąg dalszy.
– Jakiś czas temu pisałam o realizacji placu zabaw na terenie boiska szkoły nr. 60 przy ul. Chłopskiej i o planach na ten rok realizacji samego boiska. Dyrekcja tej szkoły zabiegała o to od dawna. My, radni również zabiegaliśmy o to boisko, gdyż obecnie jest jednym z najbardziej zaniedbanych terenów szkolnych – mówi radna Chmiel. – Wreszcie udało się! Został ogłoszony przetarg na roboty budowlane : „Budowy boisk przy Szkole Podstawowej nr 60 przy ul. Chłopskiej 64 w Gdańsku – etap I.”. Zakres robót obejmuje: budowę na asfalcie boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 45 m x 27 m o nawierzchni poliuretanowej wraz z wyposażeniem, budowę ogrodzenia boiska o wysokości 4,0 m oraz piłkochwytów o wysokości 6,0 m, oświetlenie boiska (2 maszty 12 m) wraz z zasilaniem energetycznym, odwodnienie liniowe boiska, bieżnia i skocznia w dal o nawierzchni poliuretanowej z drenażem, chodnik z kostki brukowej o grubości 6 cm oraz opaska przy budynku sali gimnastycznej, budowa kanalizacji deszczowej, ogrodzenie terenu szkoły ogrodzeniem systemowym panelowym z bramami i furtką, monitoring wizyjny, wycinka i cięcia sanitarne drzew, nasadzenia zastępcze – 20 szt. Jarząb szwedzki i założenie trawników.
Przetarg został już rozstrzygnięty. Wygrała firma z Żukowa LSIK sp.z.o.o. 12 maja nastąpi podpisanie umowy miasta z wyłonionym wykonawcą i wtedy wejdzie on fizycznie na plac robót, czyli na boisko. W umowie wpisany jest termin zakończenia tych robót budowlanych do 20 sierpnia 2014 r., (czyli do końca wakacji), a do 28.11.2014 mają być zakończone nasadzenia drzew, pielęgnacja trawników i zieleni.
II Etap obejmuje realizacje pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej ze sztuczną trawą.
– Cieszę się bardzo, bo wreszcie nasze dzieci będą miały piękne boisko, z którego będą mogli korzystać tez dorośli, oczywiście w godzinach wolnych od zajęć dzieci – dodaje. A brakuje nam miejsc, gdzie moglibyśmy zając się zdrowym sportem, a nie tylko komputerami.
Zaniedbany teren przy stacji kolejki SKM Żabianka.
– Jedna Pani z Żabianki zwróciła mi uwagę na zaniedbany i rozjeżdżony samochodami teren po prawej stronie dojścia do kolejki(vis a vis pawilonu handlowego). Pojechałyśmy tam obie i rzeczywiście brzydko tam bardzo, a przecież tak wielu z nas tamtędy przechodzi. Nawet wieczorem, po zamknięciu kiosków handlowych też parkują tam samochody. Ale przecież do tych punktów mogłyby samochody tylko dowieźć towar, a potem wyjechać stamtąd. Nie ma podstaw, żeby parkowały obok. W związku z tym zabrałam się za to: rozmawiałam z osobami z ZDiZ. Skutkiem tego w najbliższych dniach przygotowany zostanie projekt na ustawienie słupka uchylnego w chodniku(czyli będą mogli wjechać, rozpakować i wyjechać).
Oprócz tego w przyszłym tygodniu zostaną posadzone krzewy wzdłuż obu stron chodnika (celem zapobiegania rozjeżdżania terenu przy tym ciągu i parkowania tam). Wtedy można będzie posiać trawę , czy posadzić rośliny, bo nie będzie rozjeżdżane. Może przyszłej wiosny będzie ładniej?
Ławki aż do morza
Na spotkaniu z Prezydentem Gdańska w szkole, jedna z mieszkanek zgłosiła mi potrzebę postawienia ławek od strony ronda Rybacka/Chłopska, dalej po prawej stronie terenu Ergo Areny, aż do przejścia do morza. Wiem, ze Rada Osiedla też o to zabiega. To słuszny postulat, bo wiele osób przechodzi tamtędy, a niektórzy starsi. Cieszę się, ze mogę przekazać, że w maju będzie ogłoszony przetarg na te ławki, a w sierpniu powinny być już zamontowane.
Dzikie wysypisko
Mieszkaniec zgłaszał mi problem „dzikiego wysypiska śmieci”, które znajduje się przy ul. Pomorskiej, w pasie Potoku Oliwskiego. Ta drogą chciałabym przekazać, że kilku dni temu śmieci zostały usunięte.
Odbył się przegląd gwarancyjny z wykonawcą Drogi Zielonej. Ja zgłosiłam dosypanie ziemi miedzy płytami MEBA parkingu przy ul. Rybackiej (chyba zapomnieli, bo obcasy wpadają).
Ale może ktoś z Państwa ma tez jakieś uwagi? Z pewnością można jeszcze „dorzucić” do listy poprawek.
Na wszelkie Państwa uwagi, sugestie czeka radna Małgorzata Chmiel, e-mail:
malgorzata.chmiel@radny.gdansk.pl
(tg)