Dziewczęta na podium!

unihokej

unihokej
Zawodniczki zaliczają sukces za sukcesem!                           (fot. arch. drużyny)
Rozgrywki ligowe, w których uczestniczą uczennice i absolwentki powoli dobiegają końca. Jest to dla nich sezon bardzo udany. Szkoła Podstawowa nr 47 oraz Gimnazjum nr 19 po raz kolejny wygrały rozgrywki miejskie i awansowały do finałów wojewódzkich. Dziewczęta zajęły drugie i trzecie miejsce spośród wszystkich szkół województwa pomorskiego!
Te same uczennice, reprezentując zaprzyjaźniony klub ENERGA Olimpia Osowa, awansowały do Turniejów Finałowych Mistrzostw Polski! Dziewczęta z podstawówki w turniejach eliminacyjnych wygrały 12 spotkań i tylko 1 zremisowały. Ich starsze koleżanki z gimnazjum spisały się jeszcze lepiej i odniosły komplet zwycięstw w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski.
– Nieco gorzej poszło naszym absolwentkom, które w bardzo pechowych okolicznościach podczas Mistrzostw Polski Juniorek Starszych zajęły „tylko” czwarte miejsce w kraju – relacjonuje Paweł Ludwichowski, trener. – Miło nam poinformować, że najstarszy zespół, w którym występuje wiele naszych absolwentek po raz 6 z rzędu będzie walczył o zdobycie tytułu mistrza Polski w kategorii seniorek. Dotychczas udało nam się to 5 razy. Niestety w poprzednim sezonie straciliśmy tytuł na rzecz UKS Absolwent Siedlec. W tym roku naszym przeciwnikiem o złoto będzie ekipa MMKS Podhale Nowy Targ, a mecz decydujący o mistrzostwie Polski odbędzie się w Poznańskiej Hali City Zen.
Najpierw jednak przed wielką życiową szansą stanęła Eliza Zakrzewska, która dostąpiła zaszczytu reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Świata Juniorek, które odbyły się pod koniec kwietnia w Zbąszyniu. Tym samym dołączyła do licznego grona uczennic z Dąbrowy, które brały udział w zawodach rangi mistrzostw Świata.
Reprezentacja Polski Juniorek, pod wodzą trenera Pawła Ludwichowskiego, rozpoczęła zmagania meczem z Czeszkami.
– Kolejnymi rywalkami naszej kadry będą Łotyszki i Finki – zaznacza trener. – Mamy nadzieję, że Polki nie zawiodą swoich kibiców i uplasują się na jak najwyższym miejscu.

(kod)