Dzielnice całe w kwiatach

kwiaty

Jubileuszowy konkurs

 kwiaty

Trwa XX – jubileuszowa – edycja konkursu „Gdynia w kwiatach”. Mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy, których ogródki, balkony, tarasy, zielonymi aranżacjami przysparzają miastu urody.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą się podzielić pomysłem do udziału w kolejnej edycji. Uczestnicy zgłaszają zamiar przystąpienia do konkursu na kuponach wydrukowanych w „Ratuszu”. Każdy balkon, okno, taras, loggia, dach, wejście, ogródek i otoczenie budynku powinno być sfotografowane przez właściciela.

Fotografie powinny być kolorowe o wymiarach 10×15 cm (maksymalnie 3 szt.). Mile widziane będą dołączone do kuponu fotografie w formie cyfrowej na płycie CD. Na kuponach należy podać numer konta należącego do osoby, wspólnoty lub instytucji biorącej udział w konkursie. Niepodanie numeru konta jest jednoznaczne z deklaracją osobistego odbioru nagrody w kasach Urzędu Miasta Gdyni, w wyznaczonym dniu.

Kupony wraz ze zdjęciami należy składać w Zespole Prasowym Urzędu Miasta (p. 201) lub wysłać pocztą na adres: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia. Termin składania kuponów upływa 15 sierpnia 2014 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu na imprezie „Dary Ziemi”.

Na tym nie koniec. Trwa bowiem cykliczny konkurs dla mieszkańców pod hasłem „Gdynia kwitnie”. Jest to konkurs fotograficzny, organizowany przez Urząd Miasta Gdyni. Jego tematem są gdyńskie skwery i zieleńce, a odbywa się co miesiąc do końca września tego roku.

Zdjęcia do konkursu „Gdynia kwitnie” można przesyłać na adres internet@gdynia.pl. Szczegółowy regulamin dostępny jest pod adresem www.gdynia.pl/kwitnie. Oprócz dyplomu na zwycięzców konkursu czekają nagrody. A gdzie najlepiej robić zdjęcia?

– W miejscu, gdzie rosły róże wzdłuż al. Marszałka Piłsudskiego posadziliśmy teraz piwonie i hortensje – mówi Maura Zaworska-Błaszkiewicz, ogrodnik miasta. – To duża nowość, bo rzadko w miastach zdarzają się nasadzenia tych roślin.

Okazuje się, że gdynianie angażują się w ukwiecanie miasta.

– W tym roku rozpoczęliśmy szeroką współpracę zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i studentami – dodaje pani ogrodnik.

(kod)