Festynów czar

festyn1

Rodzinnie i kolorowo

festyn1

Pod hasłem „Sport to zdrowie” w Zespole Wczesnej Edukacji nr 1 odbył się kolejny festyn. A nieco później dąbrowianie bawili się znakomicie na Leśnej Polanie.

Tradycją placówki stały się już festyny rodzinne. W tym roku, jak zwykle, nie zabrakło atrakcji dla dzieci, ale dorośli też mogli znaleźć coś dla siebie. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się dmuchany zamek i zjeżdżalnia oraz kucyki. Nie malała kolejka do waty cukrowej oraz gofrów. Każde dziecko chciało mieć oczywiście pomalowaną twarz. Przy kawie i pysznych ciastach, upieczonych przez rodziców, można było miło spędzić czas. Zwłaszcza, że pogoda dopisywała. Kuchnia szkolno – przedszkolna serwowała pyszny bigos i grochówkę oraz chleb ze smalcem. Organizatorzy nie zapomnieli również o potrzebujących, ofiarując im krew podczas ambulansowego poboru krwi oraz rejestrując się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Podczas akcji „Dar serca dla potrzebujących” można było oddać krew oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Zebrano 6,75 litrów krwi oraz zarejestrowano 40 potencjalnych dawców szpiku kostnego!Organizatorami akcji byli strażacy z klubu HDK oraz wolontariusze Stowarzyszenia KrewAktywni. Osoby, które chciały się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku, mieli taką możliwość także podczas festynu przy Zespole Szkół nr 14. Z pewnością, dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i wszystkich pracowników ZWE nr 1 kolejny, dwunasty już, festyn można uznać za bardzo udany.

Do udanych imprez należy także festyn na Leśnej Polanie. Tradycyjnie, przy ognisku i występach, zgromadzili się licznie mieszkańcy dzielnicy. Do późnych godzin nocnych trwała zabawa, a czas umilał oryginalny grecki zespół.

(kod)