Mali alpiniści

wakacje

Półkolonie w Feluce
wakacje

Wakacje to czas zabawy i odpoczynku dla dzieci. Klub Feluka na Żabiance przygotował ofertę wakacyjną dla tych dzieci, które pozostały w pierwszych tygodniach lipca w domu. Ilość dzieci, jak co roku, była bardzo duża, podobnie jak liczba zajęć, które przygotowali organizatorzy, aby miło i wesoło spędzić czas na Żabiance.

Na miejscu w klubie dużą popularnością cieszyły się zajęcia plastyczne, taneczne oraz teatralne. Dzieci na zajęciach plastycznych wykazywały się dużą kreatywnością.

– Pod okiem pani Eweliny z różnego rodzaju materiałów wtórnych tworzyły niesamowite postacie, makiety, zwierzątka – informuje Agnieszka Posłuszny z Klubu Feluka. – Codziennie rano, dzięki pani Magdzie, nawet największe śpiochy miały okazję się dobudzić, biorąc udział w energicznej zumbie. Swoją obecnością zaszczyciła nas również aktorka Teatru Wybrzeże, Wanda Neuman, która nie tylko wystąpiła z przedstawieniem dla dzieci, ale również pod jej okiem dzieci mogły spróbować swoich sił na scenie.

Nie zabrakło również wspólnych wyjść np. do kina czy na ściankę wspinaczkową. Dzieci na ściance przeszły odpowiednie przeszkolenie, a potem już tylko pozostała walka z własnymi słabościami, których, jak się okazało, dzieci mają niewiele. Nawet najmłodsi uczestnicy półkolonii świetnie sobie radzili, pokonując kolejne przeszkody.

– W upalne dni schroniliśmy się pod drzewami parku oliwskiego, wspólny piknik, zwiedzanie ogrodu botanicznego a na koniec zmęczone nóżki pomoczyliśmy w zimnej wodzie – dodaje Agnieszka Posłuszny. – Nieco starsze pokolenie młodzieży wzięło udział w intensywnym kursie komputerowym. |Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z grami stolikowymi. Trudno było się oderwać od gry, gdy nagle okazywało się, że juz czas wracać do domu.

Po raz kolejny organizatorzy mieli okazję się przekonać, iż klub feluka, to nie tylko pomieszczenia, budynek ale przede wszystkim to dzieci i młodzież które bardzo licznie i chętnie do nas przychodzą.

Na resztę wakacji życzymy wam drogie dzieci słońca, dobrej zabawy a przede wszystkim wiele radości i dobrego odpoczynku. A już od września zapraszamy do klubu Feluka, gdzie będą na was czekać z nową ofertą zajęć.

(TG)