Bez KFC i Lidla

centrum

centrum
Materiał poglądowy inwestora

Po wielu miesiącach negocjacji nie udało się podpisać umowy z KFC. Mimo to prace ruszyły pełną parą w dwóch różnych lokalizacjach na gdańskim Chełmie. W obu przypadkach inwestorem jest ta sama spółka – RWS Investment Group.
O budowie kompleksu trzech obiektów handlowo-usługowych na działce między ul. Witosa a ul. Cieszyńskiego pisaliśmy w „WuZetce. Prace miały wystartować w przeciągu kilku miesięcy, ale tak się nie stało.
– Rozpoczęcie budowy przesunęło się z przyczyn formalno-prawnych, a także trudniejszej sytuacji gruntowej niż się spodziewaliśmy dla tego terenu – przyznaje przedstawiciel RWS Investment Group.
Inwestorem jest spółka RWS Investment Group (przez spółkę Verus). Generalny wykonawca, firma Pol-Swed Projekt wszedł na teren budowy w połowie lipca. Wybudowanie trzech budynków wraz z infrastrukturą komunikacyjną (przystanek autobusowy, wjazdy i wyjazdy) ma mu zająć niespełna rok. Przewidywany koniec prac to czerwiec 2015. Natomiast samo otwarcie centrum zaplanowane jest na wrzesień.
Gdy pisaliśmy o tym, na wizualizacjach inwestycji pojawił się szyld znanej sieci KFC, która miała tam powstać. Okazuje się, że po wielu miesiącach negocjacji nie udało się podpisać umowy. Na ten moment inwestor nie chce zdradzać marek innych najemców (nazwy na wizualizacjach są tylko przykładowe).
Wiadomo jedynie, że w całym kompleksie powstanie sieciowy sklep spożywczy, drogeria, apteka, sklep wielobranżowy, sklep obuwniczy, gastronomia – sieciowy sklep mięsny, sklep rybno-garmażeryjny, fitness klub, cukiernia i przedszkole. Inwestycja jest skomercjalizowana w 80 proc.
Wcześniej, bo w czerwcu, prace ruszyły także w drugiej lokalizacji oddalonej o niespełna kilometr. Inwestorem jest również RWS Investment Group (przez spółkę Novissime). Przy ul. Worcella, vis-a-vis siedziby spółdzielni mieszkaniowej Chełm powstanie obiekt ze sklepem spożywczym, drogerią/apteką 24h oraz salonikiem prasowym i lokalnymi sklepami z branży cukierniczo-wędliniarskiej. W tym przypadku również brakuje konkretnych informacji co do nazw poszczególnych najemców (na wizualizacjach są przypadkowe marki). Inwestycja podobno cieszy się dużym powodzeniem i w zasadzie została już w całości skomercjalizowana. Podpisana umowa z generalnym wykonawcą (PB GNIECH) przewiduje zakończenie prac na koniec listopada tego roku.
W październiku 2013 roku, Leszek Majewski, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Chełm mówił naszej gazecie, że „poza Lidlem w galerii handlowej znajdzie się jeszcze sześć innych placówek handlowych i usługowych, wśród których będzie placówka bankowa, Rossmann i apteka” oraz że „ważną jest informacja, iż obiekt wybudowany będzie w klasie A, a więc z materiałów wysokiej jakości. Partnerzy biznesowi Firmy Wroński, która wygrała konkurs na dzierżawę działki przy kościele, zdecydowali się na zakup sąsiadującej działki z myjnią samochodową i wystąpili do naszej Spółdzielni Mieszkaniowej Chełm z wnioskiem o dzierżawę pozostałego terenu, na który w konkursie nie było ofert”.
Sugestia Zarządu Spółdzielni, aby u zbiegu ulic Cieszyńskiego i Witosa zlokalizować fastfood KFC została przyjęta i w ten sposób cały obszar od kościoła na zachód będzie zagospodarowany. Na działce, po wyburzeniu budynku myjni, zlokalizowany będzie klub fitness i obiekty handlowe.
W styczniu tego roku pisaliśmy, że wbrew temu, co ustalono pierwotnie, nie będzie Lidla, a firma KFC jeszcze nie dała ostatecznej odpowiedzi, czy jest zainteresowania ofertą. Teraz z kolei wiadomo, że nie udało się podpisać umowy z KFC.
(TG)