Planszówki dla każdego!

gry

gry
Dzień z grami planszowymi to dzień udany (fot. RD Dąbrowy)

Gry planszowe to rozrywka, która zadomowiła się u nas na dobre. Właśnie odbyła się kolejna inicjatywa spod tego znaku.
Rada Dzielnicy Dąbrowa zaprosiła wszystkich mieszkańców, wraz z rodzinami i przyjaciółmi na III Dzień z grami planszowymi. W listopadową sobotę w Zespole Szkół nr 14 ponownie była okazja zagrania w kilkadziesiąt różnych tytułów gier planszowych. Odbyły się również turnieje, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Udział, jak zwykle, był bezpłatny.
Na jesienne wieczory
Planszówki to rozrywka niezwykle modna i popularna. W niepogodę wystarczy „Wsiąść do pociągu”, wieczorem wybrać się w „Podróż do gwiazd”, na plaży zapoznać się z „Książętami z Florencji”, albo sprawdzić, co się dzieje w „Zakładzie lubelskim”. Między innymi z tymi tytułami gier można się zmierzyć w nowo powstałym Ministerstwie Gier Planszowych w Gdyni.
To miejsce, w którym gry można nie tylko kupić, ale również wypożyczyć. Planszówki są przeznaczone zarówno dla najmłodszych użytkowników, jak i nieco starszych graczy. Wśród tytułów znalazły się wcześniej wymienione, ale nie zabrakło takich klasyków jak: „Carcassonne”, „Dobble”, „Osadnicy z Catanu”, „Hej to moja ryba” – łącznie można wybierać w zbiorze ponad 30 gier.
Z grą do biblioteki
Gry są dostępne w ministerstwie, gdzie goście mogą zagrać na miejscu albo zabrać ze sobą do domu.
– Planszówki również świetnie sprawdzają się na wyjazdy ze znajomymi nad jezioro, po całym dniu spędzonym na powietrzu, na żaglówce, kajaku, czy w trakcie jakiegokolwiek aktywnego wypoczynku, przyjemnie jest wieczorem usiąść z grupą znajomych i rozegrać partyjkę jakiejś ciekawej gry – mówi Jan Żurowski, z Ministerstwa Gier Planszowych.
Ministerstwo Gier Planszowych urzęduje przy ul. Józefa Bema 10 w godzinach: wtorek 11:00-19:00, środa 11:00-19:00, czwartek 11:00-19:00, piątek 11:00-19:00, sobota 10:00-17:00, niedziela 11:00-16:00.
Gry można także wypożyczać w filiach Biblioteki Miejskiej w Gdyni. Już od pół roku w filii nr 20 na Dąbrowie można wypożyczać gry planszowe. W filii nr 1 (ul. Boisko 6, Gdynia Obłuże) od sierpnia 2012 roku działa wypożyczalnia gier planszowych i odbywają się rozgrywki w bibliotece. Na zajęcia można także przynieść swoją ulubioną grę.

(kod)