Gdański Tour Bikerów 2015

tour

tour

Sekcja kolarska Belta Team Gdańsk i MOSIR Gdańsk organizują tradycyjnie zawody kolarskie Gdański Tour Bikerów 2015. Impreza nie tylko integruje miłośników jazdy na rowerze, ale z każdym rokiem coraz silniej wpisuje się w kalendarz imprez sportowych Gdańska Chełmu. Nad imprezą patronat prasowy objęła Gazeta Dzielnicowa WuZetka.
Na kolejną już porcje zmagań rowerowych zapraszamy po raz piąty całe rodziny ale też młodzież z klubów kolarskich województwa pomorskiego, która rywalizuje w ramach Pomorskiej Ligi MTB pod patronatem Okręgowego Związku Kolarskiego, a w tym roku także o Mistrzostwo województwa pomorskiego w czasie imprezy 27 czerwca.
Organizatorzy zapraszają też kolarzy zawodowych i amatorów, którzy rywalizując na trasie mogą wspaniale się bawić, a także dawać przykład sportowej rywalizacji dzieciom i młodzieży. W tym roku wychodzą naprzeciw dzieciom, zwiększając ilość kategorii wiekowych.
Impreza jest ogólnodostępna, nie jest pobierane startowe. Nad sportową rywalizacją czuwają licencjonowani sędziowie kolarscy z najwyższą klasą sędziowską. Nad bezpieczeństwem dzieci i pozostałych startujących czuwa wyspecjalizowana kadra medyczna. Na najlepszych czekają trofea sportowe, a na najmłodszych uczestników niespodzianki.
– Zapraszamy na wspólne spędzanie czasu na sportowo, zarówno na start w zawodach jak i kibicowanie – zachęcają organizatorzy.
Impreza ruszyła 12 kwietnia, druga jej edycja odbędzie się 24 maja, trzecia – 27 czerwca i ostatnia w tym roku, piąta edycja – 27 września. Miejsce: Gdańsk Chełm ul. Zielonogórska 4 – stadion MOSiR, zapisy w godz. 12:00 – 13:00.
(TG)