Prawa dziecka ważną sprawą!

prawa

prawa
Zadania konkursowe odnosiły się do treści opowiadań zawartych w książce Anny Czerwińskiej – Rydel i Renaty Piątkowskiej Fot. Emilia Krawiec

25 – lecie Konwencji o Prawach Dziecka stało się okazją do zorganizowania przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Gdańsku Wojewódzkiego Konkursu „Moja prawa – ważna sprawa”.
Zadania konkursowe odnosiły się do treści opowiadań zawartych w książce Anny Czerwińskiej – Rydel i Renaty Piątkowskiej pod tym samym tytułem, a skierowane były zarówno do uczniów pomorskich szkół, jak i do nauczycieli. Konkurs patronatem honorowym objął Rzecznik Praw Dziecka, a organizatorom partnerowało Wydawnictwo „Literatura”.
– Swoją wiedzę na temat przysługujących im praw uczestnicy mogli przedstawić w formie pracy plastycznej, komiksu lub listu do Rzecznika Praw Dziecka. – informuje koordynator konkursu, Małgorzata Biernat – Nauczyciele zaś przygotowali scenariusze zajęć dla dzieci i młodzieży, opierające się na treści wybranego opowiadania książki „Moje prawa – ważna sprawa”.
Szczegółowe informacje o wynikach Wojewódzkiego Konkursu „Moje prawa – ważna sprawa” można znaleźć na stronie szkoły: www.sp1gda.edu.pl
(t)