Projekty do budżetu obywatelskiego

projekt

projekt
Czy powstanie psi park Wilanowska?

Psi Park Wilanowska, budowa Boiska Wielofunkcyjnego Orunia Górna, minibus na Oruni Górnej, modernizacja schodów terenowych pomiędzy ulicami: Emilii Hoene i Granitową, a nawet rowery miejskie na Oruni – to tylko niektóre z projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Rady Dzielnicy Chełm, które już zweryfikowano i opublikowano na stronie internetowej Gdańska.
Jest też wybieg dla zwierząt z elementami toru przeszkód, plac zabaw na terenie MOSiR przy ul. Zielonogórskiej na Chełmie, boisko rekreacyjno-sportowe dla mieszkańców osiedla Chełm, skatepark-skatepalza im. Prasłowian, w Jarze Wilanowskim na Chełmie. To fragment projektu skateplazy ogólnomiejskiej o powierzchni 3500m2, wzorowanej na największej skateplazie w Polsce z Leszna (do rozpatrzenia). Jest projekt w sprawie pętli rowerowo/rolkowej wokół zbiornika retencyjnego przy ulicy Antoniego Madalińskiego, miasteczka rowerowego przy zbiorniku retencyjnym przy ulicy Antoniego Madalińskiego, boiska wielofunkcyjnego Jar Wilanowski, parku zabaw linowy z nawierzchnią poliuretanową bezpieczną w Jarze Wilanowskim zgodnie z projektem ZDiZ. Znalazł się poza tym projekt boiska do piłki siatkowej o nawierzchni poliuretanowej, czy ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy w Jarze Wilanowskim.
Poświęcamy trochę miejsca projektowi „Psi Park Wilanowska” autorstwa Michała Piotrowskiego. W Polsce jest około 7 milionów psów. Te, które żyją w miastach, marzą o swobodnym spacerze i zabawie bez smyczy. W Gdańsku istnieją wybiegi dla psów, ale to smutne i niechętnie odwiedzane miejsca – ciasne, zachwaszczone i pozbawione jakichkolwiek atrakcji.
Psi Park Wilanowska to wybieg dla psów wzorowany na rozwiązaniach amerykańskich. Na ogrodzonym terenie na psiaki czekają m.in. slalom, równoważnia, kładka, tuby, drążki i kółka do skoków – przyrządy z których skorzystają zarówno miłośnicy agility, jak i amatorzy (każde urządzenie ma instrukcję obsługi). Jest osobna, wydzielona sekcja dla mniejszych psów z urządzeniami dostosowanymi do ich wzrostu. Drzewa na i wokół wybiegu zapewniają cień psom i opiekunom, a dystrybutor torebek i pojemnik na odchody pozwala utrzymać czystość. Podłoże placu jest wykonane z piachu, co jest milsze dla psów i łatwiejsze w utrzymaniu (nie ma błota i dziur w trawniku). Wielkość placu to 700 – 1000 m2. Podobny park od roku działa w Warszawie.
(t)