Bitwa na kilometry

bitwa

bitwa
Trzy gdańskie szkoły podjęły się zadania okrążenia Ziemi w przeciągu zaledwie 30 dni. Piechotą, na rolkach, rowerze, czy hulajnodze – dzieci, ich rodziny oraz nauczyciele będą „zdobywać” cenne kilometry w drodze do szkoły i nie tylko. Zabawę uświetni codzienne losowanie voucherów do parku linowego i na ściankę wspinaczkową.
Bitwa na kilometry jest pilotażową kampanią projektu SWITCH (www.switchtravel.eu), zorganizowaną przez Miasto Gdańsk, w partnerstwie z brytyjską agencją Intelligent Health. Bitwa rozegra się między 14 września, a 13 października 2015 r. pomiędzy drużynami trzech szkół podstawowych w Gdańsku, SP nr1 , SP nr2 oraz Pozytywną Szkołą Podstawową.
Do rywalizacji o kilometry zaproszeni są uczniowie, ich rodzice lub opiekunowie oraz nauczyciele. Każda szkoła walczy o rekordową ilość zdobytych kilometrów, natomiast ich wspólnym celem jest pokonanie dystansu minimum 40 075 kilometrów.
Na podróż dookoła świata mają tylko 30 dni, a na dodatek dokonać tego mogą jedynie w sposób aktywny, czyli piechotą, na rowerze, na rolkach lub hulajnodze. Jeżeli ktoś mieszka daleko od szkoły może część podróży odbyć komunikacją miejską, a część na przykład pieszo. Z zabawy wyłączone są jedynie podróże samochodem.
Wszyscy uczestnicy Bitwy otrzymują indywidualne karty magnetyczne oraz mapy z zaznaczonymi na niej czytnikami. Idąc do szkoły, do domu, na spacer, czy do sklepu należy starać się odbić kartę na jak największej liczbie czytników. Podróż zaczyna się liczyć z momentem odbicia karty na którymkolwiek z czytników, a z każdym kolejnym odbiciem na konto gracza przybywa 10 punktów i odpowiedni dystans. Zdobyte punkty, rywalizację międzyszkolną, czy wspólnie przebytą odległość można śledzić na bieżąco na naszej stronie.
Dla zwiększenia atrakcyjności zabawy, przez cały czas trwania Bitwy, od poniedziałku do piątku, aktywni gracze będą mieli szanse na „szczęśliwy traf” czyli rodzinny bilet wstępu do parku linowego w Brzeźnie lub na ściankę wspinaczkową BlokFit. Wyniki losowań należy sprawdzać na Facebooku – bit.ly/bitwanakilometry.
Na zakończenie „Bitwy” uczestnicy otrzymają dyplomy oraz rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe, przy czym szanse graczy na wygraną wzrastają wraz z liczbą pokonanych aktywnie kilometrów.
(t)