Mistrzowie tabliczki mnożenia są wśród nas!

tabliczka

tabliczka
Wszyscy ukończyli pisanie po niecałych 10 minutach… (t)
Pierwszym etapem obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia był egzamin. Bardzo poważny, bo w Centrum Hewelianum!
– 22-osobowa grupa uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej Nr 1 godnie reprezentowała naszą placówkę podczas odbywającego się w Centrum Hewelianum egzaminu z tabliczki mnożenia. – relacjonuje nauczycielka matematyki, Małgorzata Zmysłowska. – Egzamin okazał się dość prosty dla naszych uczniów i wszyscy ukończyli pisanie po niecałych 10 minutach. Każdy z czwartoklasistów bezbłędnie rozwiązał wszystkie działania, za co otrzymał dyplom oraz odznakę Mistrza Tabliczki Mnożenia 2015.
– Od początku tygodnia w naszej szkole podejmowane były działania mające na celu sprawdzanie i rozwijanie znajomości tabliczki mnożenia przez naszych uczniów. – opowiada o zaplanowanych na terenie placówki przedsięwzięciach – w związku z przypadającym 25 września Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia – Kamila Grabowska, współorganizatorka wydarzenia. – W poniedziałek pojawiła się sowa przypominająca, kiedy odbywa się święto; we wtorek na ścianach zawisły pierwsze karteczki z przykładami z tabliczki mnożenia, a w środę – z różnymi działaniami. Dla klas najmłodszych zostały dodatkowo przygotowane karteczki z odpowiedziami.
Piątek to dzień ogólnoszkolnego egzaminu z tabliczki mnożenia, w trakcie którego ochotnicy mieli za zadanie bezbłędnie rozwiązać pięć przykładów. W nagrodę otrzymywali Certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia. Ci, którym się nie powiodło, mogli spróbować ponownie dopiero po godzinie. Zainteresowanie było na tyle duże, że czas trwania egzaminu został przez organizatorów wydłużony ponad dwukrotnie, aby wszyscy chętni, w tym wielu uczniów, którzy przyszli na egzamin już po swoich zajęciach, mogli zdobyć certyfikat.
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za entuzjazm i chęć sprawdzenia swoich umiejętności a każdemu Mistrzowi gratulujemy wiedzy! Zapraszamy za rok!
(tg)