Zabawa na sportowo

turniej

turniej
Turniejowi towarzyszył festyn, konkursy i zabawy                                         (fot. mat. RD)
Podwójną okazje do zabawy mieli mieszkańcy Wielkiego Kacka. Na Fikakowie odbył się festyn oraz turniej sportowy.
Festyn rodzinny przygotowała Rada Dzielnicy Wielki Kack. Przy tej okazji na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Gryfa Pomorskiego odbył się turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży.
Zawodnicy grali w zespołach pięcioosobowych. Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: 7-13 oraz od 14 lat. Do udziału zgłosiło się po pięć drużyn w każdej z kategorii wiekowej. Rozgrywki rozpoczeły się wczesnym popołudniem, a zakończyły się wręczeniem medali i nagród. W sumie rozegrano dziesięć spotkań. W pierwszej fazie turnieju, po rozlosowaniu par dla każdej z kategorii z osobna, przeprowadzono mecze w systemie pucharowym. Ich zwycięzcy kwalifikowali się do fazy grupowej, utworzonej z dwóch zwycięskich drużyn fazy pucharowej oraz zespołu, który do tej fazy turnieju zakwalifikował się dzięki tzw. wolnemu losowi.
W przerwie pomiędzy rozgrywkami odbył się pokaz boksu dla dzieci i młodzieży, zorganizowany przez klub bokserski Bombardier. Natomiast w drugiej fazie rozgrywek zespoły zmierzyły się w formule każdy z każdym. Mecze w wymiarze czasu dwa razy po pięć minut rozgrywane były przemiennie w obu kategoriach wiekowych. Punktacja końcowa decydowała o kolejności miejsc w grupie i tym samym w całym turnieju.
Zwycięzcą turnieju w kategorii wiekowej 7-13 lat została drużyna występująca pod nazwą „Coco Jumbo”. Miejsce drugie przypadło zespołowi „Drewno Kai”, a na trzecim miejscu uplasowała się ekipa „Gdynia 20”. W kategorii wiekowej od 14 lat bezapelacyjnie najlepsza okazała się drużyna „Strzelamy gole”. Miejsce drugie zajął zespół „Dream FC”, a trzecia lokata przypadła w udziale ekipie „Bananowe Księżniczki”.
Zdaniem zarówno organizatorów, jak i uczestników, impreza przebiegła w miłej, rodzinnej atmosferze. Dopisała pogoda oraz frekwencja. Wokół murawy boiska zgromadziło się wielu rodziców oraz liczna grupa dzieci i młodzieży z terenu osiedla. Zawodnicy podkreślali, że był to jak dotychczas jednej z najlepiej zorganizowanych turniejów na Fikakowie. Dopytywali również o termin kolejnych rozgrywek.
Na koniec dokonano na scenie uroczystego wręczenia nagród i medali drużynom, które zakończyły udział w turnieju miejscem na podium. W dekoracji, za zgodą organizatora, nie wzięła udziału drużyna „Strzelamy gole”, która zaraz po zakończeniu turnieju udała się na trening, w celu przygotowania się do meczu pokazowego z zespołem Rady Dzielnicy Wielki Kack.
Początek spotkania należał bezsprzecznie do drużyny „Strzelamy gole”, która objęła prowadzenie 4:0. Jednak ambitna postawa drużyny Rady Dzielnicy Wielki Kack, występującej w jednolitych niebieskich koszulach z napisem Wielki Kack oraz dokonanie zmian i wpuszczenie na plac gry młodszych zawodników z innych druzyn także przyniosły efekty. Przede wszystkim opisane wyżej działania posłużyły integracji oraz stworzeniu miłej, zabawowej atmosfery. A mecz zakończył się w regulaminowym czasie gry remisem 5:5. Sędzia zawodów zarządził – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami regulaminowymi pomiędzy zespołami – serię rzutów karnych. Po zaciętej walce, jedną bramką lepsza okazała się drużyna „Strzelamy gole”. Kulminacyjnym punktem turnieju było wręczenie przez Zarząd Rady Dzielnicy Wielki Kack medali oraz nagród dla zespołu „Strzelamy Gole”. Na zakończenie obie drużyny oraz inni uczestnicy turnieju ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.
Podkreślić należy, że Rada Dzielnicy Wielki Kack dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w turnieju oraz gratuluje zespołom, które zajęły miejsce na podium – odniesionego sukcesu, a wszystkim drużynom – postawy fair play na boisku.
– Jednocześnie raz jeszcze dziękujemy Gdyńskiemu Ośrodkowi Sportu za ufundowanie medali, zamieszczenie informacji o turnieju na stronie Gdynia Sport oraz udostępnienie znaczników dla uczestników – podkreślają radni na stronie internetowej RD. – Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Aleksandra Koy, za jego wysiłek włożony w przygotowanie przez Gdyńskie Centrum Sportu boiska do organizacji turnieju, w tym odmalowanie wszystkich linii oraz uprzątnięcie murawy boiska z piasku. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy przyczynili się do nagłośnienia turnieju w naszej dzielnicy, między innymi Damianowi Słowikowi z Biura Obsługi Budynków BOB a także dyrekcjom szkół z terenu Wielkiego Kacka i Karwin: Szkoły Podstawowej nr 20, Zespołu Szkół nr 10 oraz Zespołu Szkół nr 13.
(kod)