Kraina Zabawy na nowo

kraina

kraina
Zarządzanie Krainą Zabawy zostało powierzone Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gdańsku…Fot. t

Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gdańskie Przedsiębiorstwo Energii Cieplnej zaprosiły do nowo zmodernizowanego, jednego z największych na Pomorzu placu zabaw. Kraina Zabawy dzięki przebudowie zyskała nie tylko drugie życie, ale także nowe urządzenia oraz siłownię plenerową. Okazją do poznania zmodernizowanego kompleksu było wydarzenie „Aktywuj się w Krainie Zabawy”.
Miasto Gdańsk, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energii Cieplnej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosiły do nowo zmodernizowanego, jednego z największych na Pomorzu placu zabaw. Kraina Zabawy dzięki przebudowie zyskała nie tylko drugie życie, ale także nowe urządzenia oraz siłownię plenerową. Okazją do poznania zmodernizowanego kompleksu było wydarzenie „Aktywuj się w Krainie Zabawy”, które odbyło się 2 sierpnia.
W programie imprezy, która trwała kilka godzin znalazło się wiele atrakcji dla całych rodzin. Dla lubiących aktywny wypoczynek przygotowane zostały gry zręcznościowe, zabawy z piłką oraz pokazy parkour. Maluchy z pewnością zachwycały się wielkimi bańkami mydlanymi, dmuchanymi zjeżdżalniami i zamkami do skakania. Starsi mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, poćwiczyć zumbę i fitness. Mając na uwadze potrzeby dzieci niepełnosprawnych, przegotowany został duży zestaw integracyjny z rampami umożliwiający łatwy i bezpieczny wjazd wózkiem. Dostępne były wszystkie urządzenia zabawowe Krainy Zabawy. Wszystkie atrakcje były bezpłatne.
Kraina Zabawy to jeden z największych placów zabaw na Pomorzu. Cieszy się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców Gdańska. Korzystają z niego również mieszkańcy sąsiednich miast trójmiejskiej metropolii. Uniwersalna formuła parku zabaw gwarantuje, że wspaniałe atrakcje znajdują tu zarówno najmłodsze dzieci, które będą odwiedzać go pod opieką swoich rodziców, jak i te trochę starsze, odwiedzające plac zabaw w towarzystwie rówieśników. Dzięki kompleksowi drabinek, zjeżdżalni, huśtawek i małpich gajów, które znajdą się w Krainie Zabawy, dzieci będą mieć do dyspozycji miejsce umożliwiające im integrację i wspólną zabawę. Koszt generalnej modernizacji wyniósł ponad 160 tys. złotych.
Głównym pomysłodawcą i fundatorem budowy przed laty, a dziś modernizacji Krainy Zabawy jest Grupa GPEC . – Naturalnym było dla nas zaangażowanie w modernizację Krainy Zabawy, bo przed laty powołaliśmy ją do życia. Tysiące uśmiechniętych dzieci korzystających co weekend z przygotowanych atrakcji – to dla nas oczekiwany zwrot z inwestycji. W przypadku Grupy GPEC odpowiedzialność społeczna to pasja w byciu częścią lokalnych społeczności, utożsamianie się z nimi i ich potrzebami – wyjaśnia Marcin Lewandowski, Członek Zarządu Grupy GPEC.
Zarządzanie Krainą Zabawy zostało powierzone Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gdańsku, do którego zadań należy m.in. administrowanie bazą sportową i rekreacyjną w Gdańsku.
Do Krainy Zabawy łatwo jest dotrzeć za pomocą miejskich autobusów. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest skorzystanie z linii nr 199, 139 lub 315, które zatrzymują się na przystanku autobusowym „Dąbrowszczaków”, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie parku zabaw. Autobusy tych linii zatrzymują się także na przystankach „SKM Przymorze” i „Oliwa PKP”, więc stanowią dogodne rozwiązanie szczególnie dla tych wszystkich, którzy swoją podróż do Krainy Zabawy rozpoczną kolejką SKM. Do Krainy Zabawy wybrać się można także rowerem – ścieżek rowerowych w okolicy nie brakuje.
(tg)