W kolędowym nastroju

koledy

koledy

W dolnej kaplicy kościoła p. w. św. Jadwigi Królowej odbył się koncert kolęd w wykonaniu parafialnego zespołu „LUX DEI”.
Pełna kaplica wiernych i mnóstwo gości z innych parafii świadczą o jakości muzycznej tego wydarzenia.
– Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego koncertu – deklarują członkowie zespołu.
A tuż przed świętami odbyło się spotkanie opłatkowe młodych muzyków.
Przypomnijmy, że młodzieżowy zespół parafialny istnieje od ponad 15 lat. Został powołany przez ks. Andrzeja Rakowskiego w 2000 roku. Skupia młodzież studencką, licealną i gimnazjalną z parafii pw. świętej Jadwigi Królowej oraz parafii sąsiednich. Muzycy uświetniają niedzielne msze młodzieżowe w kaplicy o godz. 10.30 Młodzież dzieliła się swoją pasją z okolicznymi parafiami uczestnicząc w licznych mszach świętych.
Poprzednimi opiekunami zespołu byli: ks. Andrzej Rakowski, ks. Piotr Przyborek, ks. Rafał Dettlaff, ks. Paweł Lewańczyk, ks. Marek Jóskowski, a obecnie jest to ks. Michał Ratajski. Od 3 lat opiekę artystyczną sprawuje Anna Skowron, absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdyni w klasie śpiewu solowego Bogny Forkiewicz.
Z biegiem czasu zmieniał się skład zespołu. Obecnie członkami zespołu są zarówno uczniowie i absolwenci Szkół Muzycznych, jak i pasjonaci muzyki: Krzysztof Szabowski, Piotr Szabowski, Bartłomiej Dudek, Wojciech Bączkowski, Agata Karczewska, Dominika Knitter, Karolina Szałek, Ada Bolewska, Klaudia Kolka oraz Anna Skowron. Wspierają zespół także: długoletni członek zespołu, basista Krzysztof Frąk, gitarzysta Paweł Kasprzewski, flecistka Aleksandra Pawłowska oraz skrzypek Adam Modrzejewski.
– Wraz z parafialnym chórem „Cantamus Reginae im. Andrzeja Bocheńskiego” wystąpiliśmy podczas koncertu kolęd w 2012 roku, natomiast od 2013 samodzielnie organizujemy coroczny koncert świąteczny w kaplicy – informują członkowie zespołu. – Warto przypomnieć sobie niezwykły koncert w roku 2014, gdzie wystąpiliśmy w większym składzie, a także rozszerzyliśmy repertuar o pieśni świąteczne i kolędy z różnych stron świata. Największą niespodzianką były przebrania młodzieży. Podczas tej niezwykłej godziny gościliśmy w naszej kaplicy: elfy, mikołaje, renifera i aniołki, którzy zostali bardzo ciepło przyjęci przez licznych parafian zgromadzonych podczas naszego koncertu. Próby odbywają się w soboty o godz. 17.30 w kaplicy w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w chwalenie Boga śpiewem i grą.

(kod)