Z miłości Pana

parafia

parafia
Wierni szykują się na przyjęcie pielgrzymów                                                       (fot. kod)
Wspólnota „Z miłości Pana” SNE, która działa w kościele p. w. św. Wawrzyńca, za rok będzie obchodziła 20-lecie istnienia.
Jest to grupa charyzmatyczna, która powstała w listopadzie 1997 roku.
– Gromadzi nas pragnienie uwielbiania Jezusa Zmartwychwstałego w duchu otwarcia się na dar Bożej miłości – deklarują jej członkowie. – Nasze obecne grono stanowią osoby dorosłe. Jest nas około 30 osób. Charyzmat wspólnoty realizujemy w modlitwie uwielbienia, dziełach głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim wokół indywidualnie oraz w ramach Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i posłudze modlitwą wstawienniczą.
Formujemy się przez systematyczną lekturę Słowa Bożego, medytowanego w kontekście naszego życia na spotkaniach małych grup, przez modlitwę wspólnotową oraz poprzez uczestnictwo w kursach formacyjnych SNE.
Ponadto członkowie grupy podejmują posługę w działaniach SNE, prowadzą modlitwę wstawienniczą w Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni, uczestniczą w różach modlitwy różańcowej za dzieci, a także prowadzą post wspólnotowy z modlitwą w intencji Ojczyzny.
Spotykają się zawsze według harmonogramu: I czwartek miesiąca – adoracja (początek po mszy św. ok 18.30 do godz. 20.00) i spotkanie wspólnotowe na agapie w ,,Przystani”, II czwartek miesiąca – spotkanie w małej grupie (miejsca według uzgodnień z animatorami), III czwartek miesiąca – spotkanie wspólnotowe w salce parafialnej „Przystań”, IV czwartek miesiąca – spotkanie w małej grupie (miejsca według uzgodnień z animatorami) i w V czwartek (jeśli jest w miesiącu) – spotkanie wspólnotowe w salce parafialnej.
– Zapraszamy wszystkie osoby poszukujące pogłębionej modlitwy, radości ze wspólnego uwielbiania Jezusa Króla i doświadczenie odkrywania działania Boga w codzienności życia – zachęcają członkowie grupy.
Więcej szczegółów i kontakt pod adresem e-mail: k.cwidak@gmail.com.

(kod)