Rozrywka dla każdego

gry

gry
Dzień z Grami Planszowymi to doskonała rozrywka dla wszystkich pokoleń (fot. mat. RD)
Kilkaset osób przyszło na kolejną edycję Dnia z Grami Planszowymi. Mieszkańcy przybyli całymi rodzinami.
Olbrzymia frekwencja nie zaskoczyła organizatorów.
– Byliśmy na to przygotowani – mówi Lechosław Dzierżak, przewodniczący Rady Dzielnicy Dąbrowy. – Można było zagrać zarówno w gry dla dzieci, gdy młodzieżowe, jak i gry logiczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób starszych.
Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się gry familijne, łączące przy jednym stole całe rodziny. Odbyły się turnieje gier planszowych: „Kamienie w kieszenie” i „Łowcy skarbów”.
– Kolejny Dzień z Grami Planszowymi odbędzie się na początku listopada – zapowiada L. Dzierżak. – Do zobaczenia!
Popularne „planszówki” mają rzesze fanów, o czym można się przekonać niemal na każdym kroku. W ciągu ostatnich miesięcy na Dąbrowie odbyły się aż dwie imprezy związane właśnie z tymi grami. W Zespole Szkół nr 14 odbył się Turniej Gier Planszowych dla klas III, zorganizowany przez placówkę we współpracy z Filią nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni. Uczniowie spotkali się przy grze „Carcassonne”. Rywalizacja była zacięta, a radość z wygranej – ogromna. Nagrody ufundowała Rada Rodziców z ZS nr 14 oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni. Pomocą młodszym kolegom i koleżankom służyli gimnazjaliści. A zaledwie kilka dni później odbył się Dzień z Grami Planszowymi. Do udziału organizatorzy zaprosili wszystkich – czyli dzieci, młodzież i dorosłych – do wspólnej zabawy. Gry dostępne były od godz. 10.00 do 18.00, a chętnych do skorzystania nie brakowało.
Planszówki to rozrywka niezwykle modna i popularna. W niepogodę wystarczy „Wsiąść do pociągu”, wieczorem wybrać się w „Podróż do gwiazd”, na plaży zapoznać się z „Książętami z Florencji”, albo sprawdzić, co się dzieje w „Zakładzie lubelskim”. Planszówki również świetnie sprawdzają się na wyjazdy ze znajomymi nad jezioro, po całym dniu spędzonym na powietrzu, na żaglówce, kajaku, czy w trakcie jakiegokolwiek aktywnego wypoczynku, przyjemnie jest wieczorem usiąść z grupą znajomych i rozegrać partyjkę jakiejś ciekawej gry.
Gry można także wypożyczać w filiach Biblioteki Miejskiej w Gdyni. Już od dawna w filii nr 20 na Dąbrowie można wypożyczać gry planszowe. Natomiast w filii nr 1 (ul. Boisko 6, Gdynia Obłuże) od sierpnia 2012 roku działa wypożyczalnia gier planszowych i odbywają się rozgrywki w bibliotece. Na zajęcia można także przynieść swoją ulubioną grę.
(kod)