Raz, dwa, trzy – Karwiny!

budzet karwiny

budzet karwiny
Spektakle często goszczą w naszej bibliotece                                         (fot. MBP Gdynia)

W naszej dzielnicowej Bibliotece „Pod Makami” rusza cykl spotkań muzycznych dla rodziców z dziećmi do 3 roku życia.
Zajęcia są organizowane w ramach konkursu „Przyjazna dzielnica” przy współpracy z Radą Dzielnicy Karwiny, Miastem Gdynia, Biblioteką i fundacją „Mamy z Morza”. Są otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych.
Chcesz spędzić czas z dzieckiem poza domem, ale nie masz pomysłu, co zrobić? „Mamy z Morza” zapraszają na muzyczne zajęcia w bibliotece na Karwinach i letnie spotkania w plenerze dla rodziców z dziećmi połączone z teatrzykami, które odbędą się w ramach projektu „Raz, Dwa, Trzy Karwiny”.
Od maja do grudnia w „Bibliotece pod Makami” odbędą się muzyczne spotkania dla rodziców małych dzieci (w wieku 0-3 lata). W ich trakcie uczestnicy poznają nowe wierszyki oraz piosenki i wspólnie z dziećmi się pobawią. Przy okazji mogą poznać innych rodziców i wymienić się z nimi swoimi doświadczeniami, a maluchy mogą bawić się w grupie rówieśniczej, zdobywając bardzo cenne umiejętności społeczne.
Latem, w lipcu i sierpniu, odbędą się spektakle „Teatrzyku Co w Trawie Piszczy”, połączone z piknikami. Na te spotkania zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku do ok. 10 lat.
Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny dzięki finansowaniu z programu gminy Gdynia pod nazwą „Przyjazna Dzielnica”. Partnerami projektu są: Rada Dzielnicy Karwiny, Fundacja Mamy z Morza, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni i Fundacja Wspierania i Rozwoju Rodziny WiRR.
Zajęcia muzyczne odbywają się we wtorki w „Bibliotece pod Makami” (ul. Brzechwy3/5) i są podzielone na grupy wiekowe. Godz. 9.00 – dzieci w wieku 2-3 lata, godz. 9.30 – dzieci w wieku 1-2 lata (chodzące) oraz godz. 10.00 – dzieci w wieku 0-3 lata.
Pikniki rodzinne z przedstawieniami odbędą się: 3.07, 24.07, 21.08. W przypadku brzydkiej pogody pikniki i przedstawienia zostaną przeniesione na inny termin.

(kod)