Najlepsza szkoła

szkola

szkola
Wręczenie nagrody dla najlepszej szkoły          (fot. mlodagdynia.pl)

Podczas imprez zorganizowanych na Skwerze Kościuszki z okazji Dnia Dziecka ogłoszone zostały wyniki konkursu dla szkół „Nasza szkoła jest najlepsza”. Spośród wielu szkół gdyńskich zwyciężył Zespół Szkół nr 10.
– Nasza szkoła otrzymała najwięcej głosów – cieszy się Grażyna Wojciechowska, dyrektor placówki. – Panie Katarzyna Trzak i Karolina Pop wspaniale opracowały dokumentację potrzebną do przystąpienia do konkursu i całym sercem się w niego zaangażowały.
W szkole dzieje się bardzo dużo.
– Nauczyciele poza obowiązkowym pensum wiele godzin poświęcają, by nasze dzieciaki i młodzież jak najlepiej przygotować do dorosłego życia – mówi pani dyrektor. – Lekcje w terenie, wykłady naszych milusińskich na uniwersytecie, wycieczki tematyczne, wycieczki klasowe połączone z nauką w formie zabawy, świetne zajęcia z preorientacji zawodowej, wizyty uczniów w zakładach pracy, by mogli poznać warunki pracy w różnych zawodach, niezwykłe zaangażowanie psychologa i pedagogów w pomoc uczniom i rodzicom, świetnie prowadzone warsztaty we wszystkich klasach, spotkania uczniów z ciekawymi ludźmi i cała gama różnorodnych ofert dla uczniów. No i gdy tak się wiele dzieje, nie ma co się dziwić, że nasza szkoła wygrała w tym konkursie.
Poza gdyńskimi szkołami w konkursie wzięła udział szkoła z Kosakowa – zdobyła najwięcej punktów, lecz to szkoła spoza Gdyni. Spośród gdyńskich szkół ZS nr 10 okazał się bezkonkurencyjny.
(kod)