Biblioteka na plaży

biblioteka

biblioteka
Ma zachęcać do spędzania czasu z lekturą i częstszego sięgania po książki…Fot. t

O tym, że wszędzie warto czytać przypominać nie trzeba, ale o tym, że znajdziecie książki na plaży już tak! Zanim wyjedziecie z Chełmu na plaże sprawdźcie lokalizacje bibliotek nad Bałtykiem.
Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku przygotowaliśmy na gdańskich kąpieliskach specjalne biblioteczki, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór książek na plażowych regałach będzie spory: od literatury pięknej, poprzez powieści obyczajowe, romansowe, wciągające thrillery, po książki fantasy i science fiction. Nie tylko dorośli będą mogli plażować z książką – na dzieci i młodzież także będzie czekał świetny katalog tytułów.
„Biblioteka na plaży” ma zachęcać do spędzania czasu z lekturą i częstszego sięgania po książki. Zasada projektu jest dosyć prosta – wystarczy wybrać interesujący tytuł, oddać się lekturze, a następnie zwrócić książkę na regał, aby mogły skorzystać z niej inne osoby. Można także podzielić się własną książką i udostępnić ją w „Bibliotece na plaży”.
Przygotowane dla turystów i mieszkańców naszego miasta książki zostały oznakowane logo akcji, podobnie jak punkty, w których można je wypożyczać. Książki będą dostarczane przez cały czas trwania akcji – od 1 lipca do końca sierpnia.
Lokalizacje: Jelitkowo, wejście nr 72 – Bar plażowy, Jelitkowo, wejście nr 65 – Tawerna Klipper, Jelitkowo, wejście nr 63 – Bar plażowy, Molo Brzeźno, wejście nr 52 – Bar plażowy, Molo Brzeźno, wejście nr 50 – Bar plażowy, Dom Zdrojowy Brzeźno, wejście nr 41 – Tawerna Dom Zdrojowy, Stogi, wejście nr 26 – Obiekt Służb Ratowniczych, Sobieszewo, wejście nr 16 – Obiekt Służb Ratowniczych i Orle, wejście nr 11 – Obiekt Służb Ratowniczych.

(g)