Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Jedynce

tabliczka

tabliczka
Był entuzjazm i chęć sprawdzenia swoich umiejętności… Fot. t

Już po raz drugi z rzędu Szkoła Podstawowa Nr 1 na Morenie uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
– W pierwszym etapie, którym był egzamin w Centrum Hewelianum, uczestniczyła 13-osobowa grupa czwartoklasistów – relacjonuje nauczycielka matematyki, Małgorzata Zmysłowska. – Początkowy stres szybko zastąpiło zaskoczenie. Okazało się bowiem, że egzamin był dla nich bardzo łatwy i szybciutko uporali się z jego zadaniami. Każdy z czwartoklasistów bezbłędnie rozwiązał wszystkie działania, za co otrzymał Certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia 2016.
– Od początku tygodnia w naszej szkole podejmowane były działania, mające na celu sprawdzanie i rozwijanie znajomości tabliczki mnożenia przez naszych uczniów – opowiada o zaplanowanych na terenie placówki przedsięwzięciach w związku z przypadającym 30 września Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia Kamila Grabowska, współorganizatorka wydarzenia.
– W poniedziałek pojawiły się plakaty i wykonana z dyni sowa przypominająca, kiedy odbywa się święto, a na ścianach oraz schodach zawisły pierwsze karteczki z przykładami z tabliczki mnożenia. Z powodu dużego zainteresowania w zeszłym roku, postanowiliśmy tegoroczny egzamin rozdzielić na kilka dni tak, aby każdy chętny uczeń mógł do niego przystąpić. Dlatego już w środę wszyscy czwartoklasiści mogli zmierzyć się z zadaniami. Następnie w czwartek do egzaminu podchodzili piątoklasiści, a w piątek – klasy szóste. Każdy, kto bezbłędnie rozwiązał pięć przykładów, w nagrodę otrzymywał Certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia. Ci, którym się nie powiodło, mogli spróbować ponownie dopiero po godzinie.
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za entuzjazm i chęć sprawdzenia swoich umiejętności, a każdemu Mistrzowi gratulujemy wiedzy! Zapraszamy za rok!

(t)