Brutalny mord przy Wejhera

zabójstwo

zabójstwo
Mężczyźni postanowieniem sądu zostali aresztowani… Fot. Policja

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z zabójstwem 60-letniego mieszkańca Gdańska Żabianki. Ciało mężczyzny znaleziono w worku w piwnicy przy Wejhera. Zatrzymani to 24 i 33- letni gdańszczanin. Obaj usłyszeli zarzuty. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
W piwnicy jednego z bloków przy Wejhera na gdańskiej Żabiance znaleziono ciało mężczyzny. Ofiarą jest 60-latek, który zaginął w październiku. Zwłoki były w worku owiniętym taśmą, a na niej był napis „niespodzianka dla policji”. Śledczy zabezpieczyli ślady na miejscu i ustalili, że mężczyzna zginął od ciosów w głowę. Miał też ślady pobicia.
Policjanci otrzymali zgłoszenie, że mieszkańcy jednego z bloków przy Wejhera uskarżają się na nieprzyjemny zapach w piwnicy. Na miejsce od razu przyjechali funkcjonariusze. Po przecięciu kłódki dostali się do środka. W wyniku przeszukania piwnicy, w jednym z worków znaleźli zwłoki 60-letniego mężczyzny. Policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej do późnych godzin nocnych przesłuchiwali rodzinę i znajomych zmarłego. Na miejscu przeprowadzili bardzo dokładne oględziny, dzięki czemu zabezpieczyli szereg śladów, które od razu trafiły do laboratorium kryminalistycznego. Intensywne czynności policjantów doprowadziły do ustalenia osób, które najprawdopodobniej przyczyniły się do zabójstwa i ukrycia ciała ofiary.
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i komisariatu na Przymorzu już następnego dnia, chwilę po godz. 6.00 zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zabójstwie. Podejrzani to 24 i 33 letni mężczyzna. Starszy z nich był w przeszłości notowany za oszustwa i uszkodzenia mienia. Znali się z ofiarą. Policja niechętnie mówi o motywie zabójstwa. Podobno tym sposobem chcieli przejąć mieszkanie 60-latka.
33-latek usłyszał zarzut zabójstwa, a 24-latek poplecznictwa. Obaj trafili do aresztu. Sprawcy mogli chcieć zamurować zwłoki 60-latka. Świadczyć mogą o tym materiały budowlane zgromadzone przy zwłokach.

(g)