Budżet Obywatelski 2018

namiot

namiot
Podobny namiot pojawi się również na Żabiance gdzie bedzie można oddać swój głos w Budżecie Obywatelskim                                        fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Przed nami ostatni, ale i jeden z najważniejszych etapów przygotowań do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Poniedziałek, 18 września, to początek głosowania na wybrane projekty zgłoszone do BO. Głosy można oddawać do 2 października br. Przez najbliższe dwa tygodnie w poszczególnych gdańskich dzielnicach w tym na Chełmie będą się pojawiać charakterystyczne żółte namioty. Dlaczego?
Tegoroczna edycja gdańskiego Budżetu Obywatelskiego jest już piątą. Na projekty mieszkańców przeznaczonych zostało 14 milionów złotych, w tym 2,8 miliona na projekty ogólnomiejskie i 11,2 miliona na projekty w dzielnicach. A wybierać na pewno będzie w czym, ponieważ pod głosowanie poddanych zostanie blisko 300 pomysłów gdańszczanek i gdańszczan.
Przez najbliższe dwa tygodnie we wszystkich 34 dzielnicach Gdańska będą pojawiać się żółte namioty Budżetu Obywatelskiego. Będzie można do nich zajrzeć w godz. 13 – 18.
Na Chełmie namiot pojawi się w dniu 22.09 w Pasażu Chełmskim przy ul. Cieszyńskiego,
Zasady głosowania:
• każdemu głosującemu przysługuje maksymalnie 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekty ogólnomiejskie
• można głosować na projekty z dowolnej dzielnicy
• punktami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie pięć punktów jednemu projektowi, jak i po jednym punkcie na pięć projektów
• głosowanie na projekty odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną
• w każdej dzielnicy będzie dostępny punkt stacjonarny do głosowania
• wyniki głosowania ogłoszone zostaną do 6 października 2017 r.
Pozostałe miejsca do głosowania:
Urząd Miejski w Gdańsku, Zespół Obsługi Mieszkańców przy ul. Partyzantów 74 i ul. Nowe Ogrody 8/12,
poniedziałek, wtorek, czwartek, w godz. 8.00 – 16.00, środa, w godz. 8.00 – 17.00, piątek, w godz. 8.00 – 15.00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna: Biblioteka Główna (Targ Rakowy 5/6) oraz filie na terenie Gdańska (wyłączenia: Biblioteka Oliwska, Filia nr 46 przy ul. E.Hoene 6), w godzinach otwarcia bibliotek, siedziby Rad Dzielnic.
(a)