Z Mikołajem za pan brat

Dąbrowa radośnie wkroczyła w czas przedświątecznego oczekiwania. Na terenie dzielnicy odbył się ostatnie bieg zawodów o Puchar Gdyni .
Do wspólnej zabawy i rywalizacji podczas biegu zgłosiło się ponad wielu chętnych w różnych kategoriach wiekowych. Najwięcej zawodników było wśród najmłodszych – te kategorie były oblegane.
– Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy jak co roku ciepły posiłek oraz herbatę – mówią organizatorzy – Rada Dzielnicy Dąbrowa. Można było również się ogrzać w budynku Zespołu Szkół nr 14. Do zobaczenia za rok.
– W tym roku wprowadzono jeszcze jedną kategorię. Był to wyścig na wózkach inwalidzkich. Ponieważ wcześniej trasa wyscigów przebiegała w lesie nie było możliwe zorganizowanie takiej kategorii, teraz cała trasa przebiegała po uliczkach asfaltowych. Zaobserwowaliśmy, że jest duże zainteresowanie wśród osób niepełnosprawnych i bez wahania dodaliśmy taką kategorię. Start w niej był dla wszystkich zainteresowanych bezpłatny. Oczywiście należało mieć własny wózek. Wystartować mogli wszyscy, zarówno na zwykłym wózku inwalidzkim jak i na wózku elektrycznym. W razie potrzeby można było na trasie korzystać z pomocy asystenta
(a)