Spotkanie przy okrągłym stole

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz wraz ze swoimi zastępcami, zapraszają gdańszczan na spotkanie w nietypowej formule, przy biało-czerwonym stole, który był ważną częścią tegorocznego Święta Wolności i Solidarności. Będzie okazja do porozmawiania o sprawach dzielnicy, i nie tylko.
Piecki-Migowo: 31 lipca, godz. 17.00 – ul. Rakoczego, okolice stacji benzynowej i sklepu.
Na miejscu, poza Prezydent Dulkieiwcz i jej zastępcami, obecni będą także dyrektorzy poszczególnych wydziałów w gdańskim magistracie i prezesi miejskich spółek. Będzie więc można bezpośrednio zgłosić problem, bądź pomysły, które Państwa zdaniem mogłyby zostać wdrożone w danej dzielnicy.
– Serdecznie zapraszam do spotkania przy stole, do rozmowy o Gdańsku, o najbliżej dla nas okolicy i sprawach, które nas szczególnie interesują. Wiem, że to okres wakacji, ale wierzę, że ten letni czas to także okazja do nabrania dystansu i łagodności do otaczającej nas rzeczywistości – zachęca prezydent Aleksandra Dulkiewicz – Niech ten fragment okrągłego stołu, przy którym się spotkamy będzie dla nas wspólną przestrzenią do rozmowy w atmosferze wzajemnej życzliwości.
Przed tygodniem odbyło się pierwsze spotkanie z władzami Gdańska. Zorganizowano je w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, która szykuje się do drugiego etapu rewitalizacji. Mieszkańcy, którzy zasiedli do wspólnego stołu poruszali m.in. kwestie mieszkań komunalnych w tej dzielnicy i komunikacji miejskiej.
Rozmawiano też o ekologii, problemie smogu czy utrudnień, jakimi są przejazdy kolejowe. Urzędnicy opowiadali z kolei o planowanych na Oruni inwestycjach, wyjaśniając np. na jakim są etapie przygotowań.
– Wydaje mi się, że 90 proc. rozmów to rozmowy nakierowane na załatwienie tematu – podsumował zeszłotygodniowe spotkanie Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska. – Nam też na tym zależy, żeby poprzez rozmowę z mieszkańcami, z jednej strony wyjaśnić pewne uwarunkowania, czasami poinformować może o jakimś opóźnieniu w inwestycji, ale wytłumaczyć na czym ono polega. Z drugiej strony chcemy konkretnie rozwiązywać problemy, wyzwania które stoją przed nami, mieszkańcami Gdańska.
Spotkania z gdańszczankami i gdańszczanami to efekt dyskusji i warsztatów, które odbyły się w trakcie uroczystych obchodów Święta Wolności i Solidarności w dniach 1 – 11 czerwca.

mat. prasowe

Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl26