Wtym roku Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła po raz 36, by pozostawić swój ślad w mieście będącym celem wędrówki milionów pielgrzymów.
Start nastapił spod Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach o godzinie 24:00 i tam też został podstawiony autokar dla pielgrzymów.
Prawie 100 pątników XXXVI Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przebyło dystans 550 km w 18 dni. Co roku na wędrówkę do Częstochowy decydują się nie tylko stali bywalcy, ale też osoby, dla których jest to dopiero początek przygody na drodze ku refleksji.
Wydarzenie rozpoczęło się 26 lipca mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. O bezpieczeństwo i powodzenie na pątniczym szlaku modlili się uczestnicy pielgrzymki, ich bliscy i gdynianie wraz z wiceprezydent Katarzyną Gruszecką-Spychałą. Mszy św. przewodniczył bp Zbigniew Zieliński, który mówił o wartości pielgrzymowania i towarzyszącemu mu wysiłkowi. Przewodnicy pielgrzymki otrzymali od biskupa pątnicze symbole: tablicę 36. Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i krzyż z wpisaną kotwicą.
Ks. Krzysztof Czaja zwrócił się do uczestników: Niesiemy także nasze intencje i te powierzone nam przez innych. Nie każdy ma tyle czasu, zdrowia, nie każdemu obowiązki pozwalają, by iść całe 18 dni. (cyt. za portalem Gosc.pl).
Gdyńskich pątników, którzy zostawili na Jasnej Górze swój ślad, powitamy dziś o godz. 18.30 na mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi na Karwinach.
mat. prasowe

fot. mat. prasowe