Myśliwska i Aniołki lokatą kapitału

dav

Prawdziwe szaleństwo cenowe. Gdy świat ogłaszał kryzys, ludzie spieszyli z lokowaniem pieniędzy w kupno mieszkań. Jednym z liczących się rynków był rejon Myśliwskiej na Morenie i przyległe Aniołki. Gdy w samym Gdańsku prawie 10 tys. zł płacono za m kw. mieszkania, to średnia cena sprzedaży mieszkań na Myśliwskiej i Aniołkach przekroczyła 11 tysięcy złotych.
Najdroższe mieszkania dotyczą tych w dobrym stanie technicznym, znajdujących się w prestiżowych lokalizacjach, najmniej zaś kosztują lokale w budynkach z wielkiej płyty, w dzielnicach o niezbyt dobrej opinii. Lokale mieszkalne spółdzielcze Moreny, choć są z wielkiej płyty, to jednak przyciągają i dobrą lokalizacją, i dobrą opinią, choć eksperci od rynku mieszkań nie potrafią wyjaśnić powodów, dla których mieszkania na Morenie mają dobrą opinię.
W Gdańsku od lat najwyższe ceny osiągają mieszkania zlokalizowane w ścisłym centrum miasta, szczególnie na Głównym Mieście, gdzie ceny transakcyjne wynosiły ok. 10 tys. zł za m kw., a w przypadku ulicy Piwnej czy Długiego Targu aż 15 tys. zł za m kw.
Wysokie ceny odnotowano także w rejonie ulicy Myśliwskiej, gdzie wiele małych mieszkań zostało kupionych jako lokata kapitału, a następnie sprzedanych na rynku wtórnym. Cena takiego mieszkania wynosiła ponad 11 tys. za m kw.! Blisko 10 tys. za m kw. odnotowano także na stosunkowo nowych osiedlach w dzielnicy Aniołki.
Z powyższego wynika, że Piecki Migowo jest dzielnicą, gdzie chętnie kupowane są zarówno nowe mieszkania jak i te z rynku wtórnego. nabywcy przede wszystkim doceniają bliskość PKM oraz linii tramwajowej, tereny zielone dookoła Moreny oraz doskonałe położenie, które umożliwia szybkie dostanie się do historycznych i biznesowych części miasta.
(A)