Potrzebny identyfikator

15 maja zaczną obowiązywać Identyfikatory Mieszkańca Gdyni uprawniające do parkowania ze stawką zerową w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania w każdą niedzielę. Dotyczy to osób, które złożyły stosowny wniosek i otrzymały potwierdzenie nadania identyfikatora.
– Najwygodniej jest złożyć wniosek oraz potrzebne dokumenty poprzez sklep internetowy https://gdynia.e-abonamenty.pl/. Możemy to zrobić również osobiście w Biurze Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni przy ul. Tadeusza Wendy 15 – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Identyfikator Mieszkańca Gdyni uprawnia do parkowania ze stawką zerową w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni w każdą niedzielę. Identyfikatory uzyskają ważność od niedzieli 15 maja – dotyczy to jedynie osób, które złożyły stosowny wniosek, załączyły potrzebne dokumenty i otrzymały potwierdzenie nadania identyfikatora.
– Odnotowujemy duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Do 10 maja przyjęliśmy około 2600 wniosków. Należy pamiętać, że w przypadku złożenia wniosku internetowo, czas oczekiwania na nadanie identyfikatora może wynieść kilka dni. W Biurze Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania sprawę załatwimy „od ręki” – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Przypominamy:
Identyfikator Mieszkańca Gdyni uprawniający do postoju ze stawką zerową w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania w niedzielę mogą uzyskać osoby posiadające samochód, zameldowane w Gdyni i rozliczające PIT w mieście,
Przy wnioskowaniu o nadanie identyfikatora mieszkaniec musi okazać dokument potwierdzający formę prawną użytkowania pojazdu: własność, współwłasność, umowa leasingu, najmu, dzierżawy lub użyczenia oraz udokumentować rozliczanie podatku w Gdyni,
Identyfikator jest nadawany maksymalnie na 12 miesięcy.
mat. prasowe

fot. ZDiZ w Gdyni