Sprzątanie Multiparku

gdansk.pl

Multipark powstał dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego, ale przede wszystkim dzięki pomysłom i zaangażowaniu okolicznych mieszkańców. Miejsce to od samego początku cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród osób mieszkających na pobliskich osiedlach, ale też z innych dzielnic. Popularność ta, niestety, przekłada się też na zaśmiecanie tego miejsca.
Jarosław Koteluk, jeden z pomysłodawców budowy Multiparku Morena, zorganizowałw sobotę, 6 kwietnia, oddolnie, akcję sprzątania terenu Multiparku. Znajduje się on na zielonym, zadrzewionym terenie pomiędzy ulicami Królewskie Wzgórze i Morenowe Wzgórze, niedaleko al. Pawła Adamowicza
W akcję zaangażowała się Rada Dzielnicy Piecki – Migowo, która dostarczyła worki na śmieci oraz kontener na odpady.
Multipark Morena powstał dzięki zwycięskim projektom zgłaszanym przez kilka edycji gdańskiego Budżetu Obywatelskiego. Cieszył się on dużym poparciem wśród głosujących na niego mieszkańców. Działa tu miasteczko ruchu drogowego, w którym najmłodsi, jak i ci starsi, mogą poćwiczyć na rowerach zachowania do jakich dochodzi na prawdziwej ulicy. Są także urządzenia do treningów Street Workoutu. Dużą popularnością cieszy się też znajdujący się tutaj pumptrack, a także skatepark – dla miłośników jazdy na sportowych rowerach czy deskorolkach.