Międzypokoleniowy park rekreacji

Rozpoczynają się prace przygotowawcze do budowy parku przy ul. Stolemów. Powstaną tam nowe ścieżki, oświetlenie czy elementy małej architektury.
Zadrzewiony teren obok ulicy Stolemów znajduje się w sąsiedztwie placu zabaw i siłowni na powietrzu. Obecnie, przestrzeń jest niewykorzystana, po wykonaniu zaplanowanych prac powstanie miejsce, w którym zrelaksuje się każdy, niezależnie od wieku.

 • Będzie to kolejna zielona przestrzeń, gdzie będzie można załapać chwilę oddechu w otoczeniu natury. Obecnie trwają prace przygotowawcze, prace budowlane rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych dni – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
  Prace są realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Autorem zwycięskiego projektu jest pan Kajetan Lewandowski wraz z córką Zuzanną. Celem wnioskodawców było stworzenie przyjaznej przestrzeni do spotykania się z sąsiadami i bliskimi, do złapania chwili oddechu i cieszenia się naturą w bliskiej odległości od domu.
  Umowa obejmuje budowę nowych ciągów pieszych, oświetlenia czy ogrodzenia. Wykonawca dostarczy i zamontuje również takie elementy małej architektury jak:
  ławki parkowe,
  stół piknikowy,
  stół do gry w tenisa,
  stół do gry w szachy,
  kosze na śmieci,
  tablice i totemy informacyjne,
  elementy naturalistyczne takie jak konary drzew czy głazy.
  Budowę parku realizuje wybrana w przetargu firma Green Poland Krzysztof Polakowski. Prace zakończą się w sierpniu 2024 r.

mat. prasowe