Bezpieczeństwo na drodze

konkurs

konkurs
Przedszkolaki z Chełmu nagrodzeni w konkursie. Fot. t

Zakończył się przegląd małych form teatralnych na temat bezpieczeństwa na drodze. W projekcie udział wzięły dzieci z czterech gdańskich przedszkoli, w tym z „Wesołego Ula” na Chełmie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
Finał konkursu odbył się 18 grudnia 2013 r. W przeglądzie uczestniczyły dzieci z czterech gdańskich przedszkoli: Nr 22 „Słoneczny Promyczek”, Nr 66 „Źródełko”, Nr 81 i Nr 85 „Wesoły Ul”.
– Prezentowane przedstawienia były bardzo różnorodne – informuje Miłosz Jurgielewicz, rzecznik gdańskiej Straży Miejskiej. – W jednej z inscenizacji przepisy ruchu drogowego poznawał przybysz z odległej planety, który symbolizował przechodnia nie znającego panujących na drodze zasad. W innej realizacji niesforny kocur, chadzał własnymi ścieżkami, które nie przebiegały przez przejścia dla pieszych. Dzieci śpiewały również piosenki o znakach, które mówią „tak”, i tych które mówią „nie”.
Komisja konkursowa była pod wrażeniem zaangażowania dzieci w przygotowanie przedstawień i postanowiła nagrodzić wszystkich małych aktorów. Po rozdaniu nagród strażnicy zaprosili wszystkich na pyszny tort, który został przygotowany na wzór znaku drogowego T-27, ostrzegającego kierowców przed szczególnie uczęszczanymi przez dzieci przejściami dla pieszych. Po słodkim poczęstunku municypalni wspólnie z Vigorem, psem służbowym Straży Miejskiej w Gdańsku, zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania w kontaktach ze zwierzętami. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków był pokaz pojazdów służbowych.
Organizatorami konkursu „Jestem bezpieczny na drodze” jest Straż Miejska i Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego.

(t)