Osiedle przy Cienistej

mieszkania

mieszkania
115 mieszkań kupiono tu w mgnieniu oka…

Osiedle przy Cienistej to nowoczesna inwestycja obejmująca cztery budynki mieszkalne wielorodzinne oznaczone numerami 1, 2, 3 i 4, zlokalizowane w rejonie ulic Cienistej i Szopińskiego w Gdańsku Chełmie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Chełmu. W mgnieniu oka wszystkie mieszkania zostały wstępnie wykupione.
Budowa osiedla podzielona jest na etapy. W pierwszym etapie realizowanych jest łącznie 115 mieszkań w budynkach nr 2 i 3. Osiedle Chełm jest doskonale skomunikowane z centrum Gdańska (tramwaje, autobusy i ścieżki rowerowe) oraz obwodnicą Trójmiasta i posiada pełną infrastrukturę: sklepy, lokale usługowe, centra handlowe, przedszkola, szkoły oraz obiekty rekreacyjno-sportowe.
W ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego na Osiedlu przy ul. Cienistej zaprojektowano tereny zielone i rekreacyjne z placem zabaw dla dzieci oraz wielofunkcyjnym boiskiem sportowym. Ofertę rekreacyjną wzbogacają tereny spacerowe z urządzeniami do ćwiczeń zlokalizowane wokół zaplanowanego do uregulowania „oczka wodnego” oraz sąsiedztwo istniejącego niewielkiego parku osiedlowego z wieloletnimi drzewami.
Budynki wielorodzinne składają się z 5 nadziemnych kondygnacji mieszkalnych i jednej kondygnacji przyziemia, częściowo zagłębionej pod ziemią w której zlokalizowano hale garażowe ze stanowiskami postojowymi dla samochodów osobowych, pomieszczenia lokatorskie i techniczne. Wszystkie budynki są wyposażone w dźwigi osobowe (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) dostępne z poziomu terenu i obsługujące każdą z kondygnacji budynku. Posiadają jasne doświetlone dziennym światłem klatki schodowe oraz elementy dekoracyjne elewacji z blachy tytanowo – cynkowej i płytek ceramicznych.
Zaprojektowano funkcjonalne mieszkania z ponadnormatywnym przeszkleniem okien oraz przestronnymi balkonami lub tarasami. Mieszkania zaaranżowane jako jedno do czteropokojowych mają zróżnicowaną wielkość od 30m2 do 82m2 powierzchni użytkowej.
– Dwa z czterech budynków są już realizowane – mówi Leszek Majewski, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Chełm. – Rozpoczęliśmy przedsprzedaż, czyli umowy rezerwacyjne. Zgodnie z regułami ustalonymi przez Radę Nadzorczą, pierwszeństwo przez pierwszy miesiąc mieli członkowie spółdzielni pomimo, że mieszkania są budowane metodą deweloperską. Członkowie skorzystali w stu procentach. Przez dwa dni wyczekiwali w kolejce przed budynkiem spółdzielni. Zarezerwowano 115 mieszkań.
Prezes zapewnia, że nie powtórzyły się dantejskie sceny sprzed wielu lat, kiedy po kupno mieszkań rzucili się członkowie Rady Nadzorczej. Z tego, co mu wiadomo, nikt z rady nie był zainteresowany nabyciem nowych mieszkań. Cena gruntów nabytych w formie wieczystego użytkowania miała niewątpliwie wpływ na atrakcyjną cenę budowanych mieszkań.
Jak dotąd przy takiej sprzedaży mieszkań spółdzielnia nie musiała wydać z własnej kasy nawet złotówki. To bank otworzył rachunek powierniczy, spółdzielnia nie musiała więc zaciągać kredytów, poniosła jedynie koszt projektu budowlanego, co było nieuniknione. Ale i ten koszt sobie zrefunduje.
(t)