Biblioteka zaprasza

biblioteka

biblioteka
Odbywają się tu spotkania z ciekawymi ludźmi… Fot. t

Filia nr 26 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku liczy ponad 40 lat. Mieści się na ul. Gospody 3b. Na czytelników czekają 24 tysiące książek, w tym również „książka mówiona”. W filii znajduje się funkcjonalna czytelnia internetowa, można też korzystać z sieci Wi-Fi. Chętnych do korzystania ze zbiorów na miejscu zaprasza klubowa czytelnia.
Najmłodsi czytelnicy mogą cieszyć się swoim własnym, oddzielonym od reszty biblioteki miejscem z przystosowanym do ich potrzeb wyposażeniem. Biblioteka jest całkowicie skomputeryzowana i wchodzi w sieć placówek z Kartą do Kultury.
Można zarezerwować książkę przez Internet. Wystarczy, że przy następnej wizycie w wypożyczalni ustalisz hasło do swojego konta bibliotecznego.
Loginem jest numer karty bibliotecznej. Następnie po zalogowaniu się możesz osobiście zarezerwować sobie dwie książki, które są obecnie wypożyczone – w konkretnej filii bibliotecznej, do której jesteś zapisany.
W razie wątpliwości biblioteka prosim o kontakt osobisty, lub mailowy filia_26@wbpg.org.pl.
PROLONGATA
– Bardzo prosimy czytelników o pilnowanie terminu zwrotu książek. Za każdy dzień zwłoki system komputerowy nalicza karę w wysokości 0,50 zł za każdą przetrzymaną książkę.
Czytelnik może dokonać prolongaty wchodząc na „Moje konto/Wypożyczenia”.
Okres, w którym można dokonać prolongaty, rozpoczyna się na 5 dni przed terminem zwrotu publikacji. Prolongaty wybranej publikacji można dokonać tylko raz.
Nie można dokonać prolongaty: żadnej pozycji zarezerwowanej jeżeli czytelnik ma karę lub przetrzymane pozycje. Ponadto, prolongaty można dokonać kontaktując się z filią: filia_26@wbpg.org.pl wiadomość przez konto czytelnika tel. (58) 556 18 13. Prolongaty wypożyczenia można dokonać również osobiście podczas wizyty w bibliotece.
Nie ma możliwości zmiany terminu wypożyczenia książki: której termin zwrotu już minął jeśli dana pozycja jest zarezerwowana przez innego czytelnika.
Uwaga: Po przedłużeniu terminu zwrotu system nie wysyła już powiadomienia o zbliżającym się terminie zwrotu!
Tradycją biblioteki są cykliczne spotkania z ciekawymi ludźmi – aktorami, literatami, pisarzami, podróżnikami czy też politykami. Można przyjść, posłuchać, porozmawiać i miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić tu czas.
(tg)