Aktywna majówka?

siłownie

siłownie
Ćwiczenie pod chmurką staje się popularne… Fot. t
Są bezpłatne i dostępne zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych, jak też dla osób starszych. W Gdańsku działa już 30 siłowni zewnętrznych, a w bieżącym roku pojawić się ma kilkanaście kolejnych.
Siłownie zewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością i coraz częściej stają się uzupełnieniem placów zabaw dla dzieci, parków i skwerów. Nic dziwnego – ćwiczenia na tych urządzeniach są łatwe, przyjemne i dostępne dla każdego, a jednocześnie dają możliwość dbania o siły witalne, kondycję i sylwetkę. Pozwalają również znakomicie się zrelaksować i odstresować.
Z darmowych siłowni zlokalizowanych w pobliżu miejsca zamieszkania można skorzystać w dowolnej, dogodnej chwili – nawet wracając z pracy, czy z zakupów. Można też zaplanować bardziej skomplikowany trening, np. odwiedzając po kolei kilka tego typu obiektów w okolicy. A ćwiczenia na urządzeniach połączyć z bieganiem, albo jazdą na rowerze.
Z siłowni zewnętrznych korzystają osoby młode, chcące po prostu poćwiczyć. Jednak równie dużym zainteresowaniem ćwiczenia na zewnętrznych urządzeniach cieszą się wśród seniorów, którzy często nie mają motywacji lub śmiałości, by wybrać się na normalną siłownię. Możliwość spróbowania ćwiczeń na przyrządach siłowych za darmo, np. w parku, to dla nich nowość, ale też szansa na poprawę swojej kondycji fizycznej.
W Gdańsku działa już trzydzieści siłowni pod chmurką. Można je znaleźć w pasie nadmorskim, w sąsiedztwie zbiorników retencyjnych, a także na osiedlowych zieleńcach i skwerach. Tylko w ubiegłym – 2013 roku na realizacje siłowni (z inicjatywy Rad Osiedli i Dzielnic oraz z budżetu miasta) przeznaczono pół miliona złotych. W bieżącym roku planowany jest montaż kilkunastu kolejnych (m.in. w Brzeźnie, Nowym Pocie, na Przeróbce, Olszynce i Stogach.
Zapraszamy do korzystania z zewnętrznych siłowni. na terenie rekreacyjnym przy Zbiorniku Wileńska.
Na Morenie siłownie pod chmurką znajdują się przy ul. Wyrobka 2 i Orańska 2 od strony balkonów. W sąsiedztwie natomiast, na Chełmie, siłownie zlokalizowane zostały przy zbiorniku retencyjnym Augustowska i na terenie zieleni przy ul. Buczka. Warto z nich korzystać. Nie tylko majowo…
(t)