Siłownia pod chmurą

silownia

silownia
Wielki Kack ma już jedną siłownię                                                                          (fot. kod)

Wielkimi krokami zbliża się budowa siłowni przy ul. Starodworcowej/Stolemów. Inwestycja to kolejny projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Orbitrek pomagający spalić tkankę tłuszczową, wioślarz poprawiający ogólną wydolność organizmu, twister służący do ćwiczeń mięśni brzucha i zmysłu równowagi, czy prasa nożna to tylko niektóre urządzenia, z jakich korzystają użytkownicy tzw. siłowni zewnętrznych. Czy takie sprzęty staną niebawem na terenie naszej dzielnicy?
Bez karnetu
Popularność tych obiektów nie dziwi. Nie trzeba bowiem kupować drogiego karnetu na siłownię, by poprawić kondycję i samopoczucie. W całym mieście przy parkach, skwerach, placach zabaw i plażach budowane są „kluby fitness” pod gołym niebem. Jak zapewniają gdyńscy urzędnicy, mogą korzystać z nich wszyscy, od dzieci po seniorów, zarówno stali bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i początkujący amatorzy rzeźbienia sylwetki, niezależnie od pory dnia i kaprysów pogody. Urządzenia są łatwe w obsłudze i bezpieczne. Służą do ćwiczeń niemal wszystkich grup mięśni m. in.: ramion, barków, brzucha i nóg. Poprawiają kondycję, koordynację ruchową i krążenie krwi. Poza tym aktywność fizyczna na świeżym powietrzu gwarantuje lepsze dotlenienie organizmu i znakomite samopoczucie.
Na świeżym powietrzu
Siłownie buduje głównie GOSiR, ale także rady dzielnic, czy spółdzielnie mieszkaniowe. Na razie w plenerze o formę i sylwetkę można zadbać m. in. na Bulwarze Nadmorskim, w okolicach ostrogi i restauracji Barracuda, a także na skwerze Sue Ryder. Jedna siłownia powstała przy ul. Gryfa Pomorskiego w Wielkim Kacku, kolejna w Parku Kilońskim w Chyloni. W obu miejscach pojawiły się m. in.: prasy nożne, wioślarze, orbitreki, biegacze, twistery z wahadłem, wyciągi górne czy prostowniki pleców.
Karwiny mają dwa takie obiekty. Tamtejsza rada dzielnicy zajęła jakiś czas temu drugie miejsce w organizowanym przez urząd miasta konkursie dla rad dzielnic, pod hasłem „Piękna dzielnica” wygrała dotację na wykonanie zgłoszonego projektu „Karwiński Park Rozwoju i Promocji Zdrowia”. Oprócz siłowni zbudowanej ze środków wygranych w konkursie przez radę dzielnicy, na Karwinach I działa drugi obiekt, który postawiła spółdzielnia z własnych funduszy.
Fitness w plenerze
A co z naszą dzielnicą? Mieszkańcy postulowali budowę takiego obiektu. Wniosek został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego i wygrał.
– Budowa siłowni przy ul. Starodworcowej/Stolemów niebawem zostanie rozpoczęta – informuje Stanisław Borski, radny miasta.
(kod)