60 lat – z dwudziestki w świat

jub1

jub1
Barbara Dysarz, dyrektor szkoły, nie kryła wzruszenia (fot. kod)

Cóż to był za dzień! Szkoła Podstawowa nr 20 obchodziła 60-te urodziny. Były podziękowania i nagrody, autentyczne łzy wzruszenia a nawet… sentymentalna podróż w czasie, poprzez dziesięciolecia.
Program obchodów był naprawdę bogaty. Goście zaczęli od zwiedzania budynku szkoły. Potem mieli możliwość obejrzenia niecodziennej prezentacji, gdzie – wraz z aktorami, którzy wcielili się w role babci i wnuczka – przeżyli podróż do początków kackiej podstawówki, a następnie dokładnie poznali jej dzieje.
Następnie wszystkich zebranych powitała Barbara Dysarz, dyrektor szkoły i poprosiła o zabranie głosu prezydenta Gdyni.
Obraz z dzieciństwa
– Pamiętam piękny obraz z mojego dzieciństwa, kiedy to przekraczałem bramę „dwudziestki” – zaskoczył wszystkich Wojciech Szczurek. – A to dlatego, że w tej szkole uczyła przez pewien czas moja mama. Wtedy nawet nie przypuszczałem, że pojawię się w tej pięknej szkole w zupełnie innej roli, będąc już „całkiem dużym”.
Bo też „dwudziestka” jest placówką wyjątkową.
jub2

Na sali nie zabrakło gości, którzy są z „dwudziestką” związani (fot. kod)

– Pani Zofia Żywicka, która od pierwszych chwil była uczennicą szkoły powiedziała, że „dwudziestka” miała zawsze szczęście do pedagogów i pracowników – powiedziała Barbara Dysarz. – Sparafrazuję te słowa i powiem, że mamy również szczęście do wspaniałych rodziców, którzy zawsze nam pomogą.
Wspomnień czar
Dawni uczniowie chętnie wracają do wspomnień.
– Chodziłem do tej szkoły ja, chodziła moja żona i obydwie córki – wylicza Stanisław Borski, radny miasta. – A teraz uczęszcza tu moja wnuczka. Mam wspomnienia związane nie tylko z nauką w podstawówce, bowiem przez 20 lat bycia samorządowcem z „dwudziestką” jestem wciąż związany. Jest tu siedziba rady dzielnicy, a ponadto ciągle współpracujemy z dyrektor Dysarz nad rozwiązywaniem problemów inwestycyjnych w szkole oraz w okolicy i – muszę to podkreślić – jest to współpraca bardzo udana.
– Staramy się ciągle coś ulepszać i się rozwijać – stwierdziła pani dyrektor po pokrojeniu imponującego tortu urodzinowego. – Dla nas każdy rok bez zmian, to rok stracony.
(kod)