Otrzęsiny 2014

otrzęsiny

otrzęsiny
Zabawa była przednia. Za rok to oni będą tresować kociaczki… (t)

Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 3 przy ul. Chałubińskiego na Chełmie oficjalnie stali się gimnazjalistami. Przygotowani na najgorsze spotkali się w szkolnym holu. W tym roku zasady trochę się zmieniły i uczniowie musieli pomalować się sami, a także przebrać w przymilne kociaki.
Otrzęsiny najmłodszych uczniów rozpoczęło uroczyste powitanie, na którym uczniowie przedstawili hasła swojej klasy, a następnie uczeń klasy 2e – Damian wraz ze swoją wychowawczynią Barbarą Sarbiewską poinformowali uczniów o przebiegu zabawy.
Potem młodsi koledzy i koleżanki udali się do przydzielonych miejsc, gdzie czekali już na nich drugoklasiści, którzy przygotowali dla nich zadania do wykonania.
Wśród zadań były cztery konkurencje: quiz wiedzy o szkole i swoim wychowawcy, portret swojego wychowawcy, próba kocich zachowań, konkurencja zgodna z profilem klasy. Ta ostatnia okazała się dla uczniów wielką niewiadomą.
Pierwszaki bawiły się świetnie, choć humoru nie brakowało także ich starszym kolegom. Według ankiety, którą przeprowadzono w szkole wśród kociaków, wszyscy byli zachwyceni i okazało się, że otrzęsiny nie były takie strasznie, jak myśleli.
Otrząśnięte kociaki nie mogą się już doczekać przyszłego roku i nowych kotów, dla których również przygotują otrzęsinowy tor zmagań.

(g)