Orkiestra zagrała na medal!

wosp1

wosp1
Tradycyjny kramik z gadżetami orkiestrowymi (fot. ZS nr 10)

Jak co roku w Zespole Szkół nr 10 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Niesprzyjająca pogoda nie pokrzyżowała planów – zebrano ponad trzykrotnie więcej pieniędzy, niż rok temu.
Skoro świt wolontariusze pobrali identyfikatory i puszki. Po przeszkoleniu dotyczącym zachowania zasad bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy, ruszyli w trasy. W akcję włączyły się nawet… psy kwestujące z opiekunami na terenie szkoły i w jej okolicy.
Tego dnia wrażeniom nie było końca! Przed południem można było wysłuchać koncertu zespołu „Remont Pomp”, przy którym młodsze dzieci spontanicznie zaczęły tańczyć. Wszyscy goście mogli też obejrzeć wystawę okolicznościową związaną ze Świętami Bożego Narodzenia, przygotowaną przez uczniów klasy IIc razem z Pauliną Piotrowską.
Szkołę odwiedziły również Mikołaje z różnych stron świata w swoich charakterystycznych strojach. W południe za to obejrzeć można było pokaz mody, przygotowany przez Izabelę Skupień. Zaprojektowane przez siebie stroje prezentowały na wybiegu w rytm muzyki uczennice klasy 6a i 6b. Przez cały dzień na terenie szkoły można było wygrać wspaniałe fanty na loterii. Słodki poczęstunek i ciepłe napoje przygotowali rodzice i uczniowie Karoliny Pop.
Atmosfera była gorąca, pomimo niesprzyjającej aury. ZS nr 10 odwiedzali uczniowie z tej i z innych szkół, ich rodzice, najbliżsi, a także absolwenci, którzy pomagali w liczeniu datków. A rezultaty przeszły wszelkie oczekiwania! Zebrano 10640,42 zł oraz sporo obcej waluty!
Od lat WOŚP w ZS nr 10 organizuje Iwona Wiczling, polonistka. Poza wymienionymi już nauczycielami, znakomite wsparcie otrzymali organizatorzy od Sylwii Jareckiej, szkolnego oligofrenopedagoga.
wosp2

Kwestowały nawet zwierzaki! (fot. ZS nr 10)

(kod)