Liczba przerosła organizatorów…

ferie

ferie
Tegoroczne ferie w Klubie Feluka na Żabiance przebiegały pod hasłem „Kreatywna zabawa”. Oprócz zajęć plastycznych dzieci miały okazję wykazać się swoja kreatywnością tworząc niesamowite rzeczy z przedmiotów znalezionych lub nadających się do wyrzucenia.
I tak np. z plastikowych butelek powstała niesamowita rodzinka pingwinów. skarpetowe bałwanki i butelkowe żółwie to tylko niektóre z niesamowitych dzieł stworzone przez dzieci.
– Dwa razy w czasie ferii odwiedził nas zaprzyjaźniony od wielu lat z Klubem Feluka Teatr z Krakowa Art-re z przedstawieniami dla dzieci „Calineczka” i „Czerwony kapturek” – mówi Gazecie Żabianka Agnieszka Posłuszny z Klubu Feluka. – Dzieci miały okazję wykazać się swoimi talentami aktorskimi, ponieważ oprócz tego, że tworzyły widownię, były również współtwórcami przedstawienia. Aktorzy przybliżyli dzieciom zasady właściwych zachowań w teatrze i w czasie spektaklu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty robienia mydełek. Od podstaw poznaliśmy tajniki powstawania mydeł glicerynowych i każde dziecko miało okazję zrobić swoje własne mydełko. Kolorystyka była bajeczna, ale również zapachy: czekoladowe, bananowe, piernikowe i truskawkowe.
Frekwencja nie zawiodła również w dniu gier planszowych. Zaprzyjaźniony z klubem Pan Krzysztof z HEKSA przygotował moc atrakcji i wiele nowych, ciekawych gier w które dzieci miały okazje zagrać. W czwartek odbyły się warsztaty taneczne na których uczestnicy ferii w Klubie Feluka mieli okazję przygotować się do piątkowego balu karnawałowego.
– Bal był podsumowaniem wszystkich naszych działań w czasie ferii – dodaje Agnieszka Posłuszny. – Pani Ewelina, instruktorka zajęć plastycznych w klubie Feluka, zorganizowała wystawę prac dzieci którą mięli okazję podziwiać rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście. W czasie balu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny który trwał całe ferie „Zima”. Prace były przepiękne, wykonane różnymi technikami, jury maiło naprawdę trudne zdanie żeby wyłonić zwycięzców. Jak w każdym konkursie organizowanym w klubie Feluka nikt nie wyszedł bez nagrody. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a dyplomy i prezenty zostały wręczone przez prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Żabianka”, Pana Dariusza Petrrowskiego, który jest bardzo przychylny wszystkim działaniom klubu za co serdecznie dziękujemy.
Podziękowania należą się również wszystkim rodzicom, dziadkom i
sympatykom klubu za to, że darzą organizatorów tak dużym zaufaniem i powierzają im swoje pociechy.
– Wasze dzieci to nasza pasja a ich szczęście i rozwój to sukcesy nas wszystkich – cieszy się Agnieszka Posłuszny. – W tym roku po raz pierwszy na zajęciach organizowanych w klubie Feluka liczba dzieci przekroczyła rekordową ilość. Cieszy więc nie tylko frekwencja, ale to, że dzieci i młodzież chcą do Feluki przychodzić i z nią spędzać wolny czas. Organizatorzy mówią, że będą starać się sprostać oczekiwaniom mieszkańców osiedla i oczywiście zachęcają do owocnej współpracy.
(g)