NOWE CENTRUM MEDYCZNE

133

133
MieszkańcyWielkiego Kacka mają teraz lepszy dostęp do prywatnej, specjalistycznej opieki lekarskiej. W Gdańsku Osowej przy ul. Kielnieńskiej 123 powstało Centrum Medyczne Diagnoson, do którego dzięki położeniu blisko obwodnicy dojazd z Gdyni zajmuje zaledwie kilka minut.
Do tej pory brakowało w tej części Trójmiasta miejsca gdzie można by uzyskać opiekę medyczną w tak szerokim zakresie. Częścią przychodni niewątpliwie zasługującą na zainteresowanie jest Pracownia USG, w której pracuje zespół wyśmienitych specjalistów, a do tego mają oni do dyspozycji aparat USG najwyższej klasy. Obecnie zespół pracowni tworzą dr n.med. Wojciech Kosiak, dr n. med. Mariusz Kujawa, lek. Piotr Borkowski oraz lek. Jakub Wiśniewski – specjaliści pracujący na co dzień w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym oraz Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Zespół uzupełnia lek. Urszula Świerczyńska-Pusz wykonująca badania ECHO serca u dorosłych i dr n. med. Małgorzata Szumera wykonująca badania ECHO serca u dzieci. W CM Diagnoson wykonuje się badania USG w pełnym zakresie zarówno u dzieci jak i dorosłych, w tym dopplerowskie badania naczyń, badanie ECHO serca oraz biopsje, punkcje i blokady pod kontrolą USG.
Pracownia wyposażona jest w aparat USG klasy premium dający możliwość wykonania badań ultrasonograficznych na najwyższym światowym poziomie. Został on wyposażony w najnowsze opcje obrazowania, takie jak 3D i 4D, zaawansowane funkcje ulepszania obrazu, jednak szczególnie interesująca jest funkcja elastograficzna. Pozwala ona obok standardowej oceny zmiany chorobowej (np.guza) określić jej twardość i umożliwia przez to łatwiejsze rozróżnianie zmian nowotworowych złośliwych od łagodnych.
Kolejnym innowacyjnym badaniem wykonywanym w Pracowni USG CM Diagnoson jest badanie USG płuc, które od niedawna stało się przedmiotem zainteresowania wiodących ośrodków medycznych na Świecie. Pozwala ono na rozpoznanie zapaleń płuc, zatorowości, obrzęku płuc, odmy i wielu innych patologii w obrębie układu oddechowego. Badanie USG płuc jest bardzo przydatne w diagnostyce zmian zapalnych, co ma szczególne znaczenie u dzieci, ponieważ nie powoduje narażenia na szkodliwe promieniowanie rentgenowskie.
Oczywiście obok tych wyszukanych technik w Centrum Diagnoson wykonuje się również podstawowe badania takie jak USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, mózgowia, stawów kolanowych, barkowych i inne. Pełną listę badań znajdą Państwo na stronie: www.diagnoson.pl.
CM Diagnoson zapewnia pacjentom kompleksową opiekę oferując obok badań USG bardzo szeroki wachlarz konsultacji specjalistycznych zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dorośli mogą umówić się na wizytę u endokrynologa, dermatologa, alergologa, kardiologa, reumatologa, ortopedy, gastroenterologa, urologa, internisty, dietetyka, W Centrum Diagnoson przygotowano równie bogatą ofertę dla dzieci, mogą one skorzystać z konsultacji: endokrynologa, reumatologa, nefrologa, dermatologa, gastroenterologa, neurologa, ortopedy, alergologa, diabetologa, psychiatry, pediatry, dietetyka, immunologa. Zespół Centrum Medycznego Diagnoson tworzą uznani, cenieni i doświadczeni specjaliści. Aby skorzystać z usług Centrum Medycznego Diagnoson wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 720 899 445 i umówić się lub skorzystać z formularza rejestracji internetowej na stronie www.diagnoson.pl.